Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання процесів рефлексивного управління механізмами формування попиту на продукцію підприємств

Моделювання процесів рефлексивного управління механізмами формування попиту на продукцію підприємств

Назва:
Моделювання процесів рефлексивного управління механізмами формування попиту на продукцію підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,14 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Донецький національний університет
ПЕТРАЧКОВА Олена Леонідівна
УДК 330.4:65.12:159.9.0194
Моделювання процесів рефлексивного управління механізмами формування попиту на продукцію підприємств
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі
та інформаційні технології в економіці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент Лепа Роман Миколайович, Інститут економіки промисловості Національної академії наук України, завідувач відділу проблем моделювання економічних систем (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гузь Микола Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк);
кандидат економічних наук Макаренко Олена Іванівна, Запорізький національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної кібернетики (м. Запоріжжя).
Захист дисертації відбудеться 29 листопада 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 26 жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з умов успішного функціонування промислових підприємств в сучасній економіці України є орієнтація на максимальне задоволення актуальних потреб споживачів. Одночасно поточний стан багатьох промислових підприємств, в тому числі машинобудування, можна охарактеризувати як післякризовий. Це вимушує підприємства максимально обмежувати ризики, пов'язані з впровадженням нової продукції, що, в свою чергу, обмежує можливості подальшого розвитку виробництва і призводить до уповільнення темпів зростання по галузі. Так, значення частки приросту сальдо по підприємствах машинобудування щодо загального приросту по підприємствах і організаціях України знизилося у 2003 році порівняно з 2002 в 5,6 разів, з 39% до 7%, після чого продовжило монотонно зменшуватися і в 2005 році склало лише 2%.
Науковою базою дослідження є результати дослідження відомих вітчизняних і зарубіжних учених в декількох напрямках. Так, питання використання психологічних аспектів людської поведінки в економіці розглядають в своїх роботах Г.А Саймон., Дж. Сорос, В.К. Вілюнас, Е.П. Григорьєв, В.Є. Лепський, А.Н. Лобанов та інші. Проте найбільше визнання в даній області отримали роботи А. Тверські, Д. Канемана і В. Сміта, відзначені в 2002 році Нобелівською премією.
Засновником другого наукового напрямку, покладеного в основу дисертаційної роботи, – рефлексивного управління людською поведінкою, є В.А. Лефевр, який вперше запропонував інструменти і методи застосування математичного підходу щодо вирішення зазначених завдань. Цей напрямок зазнав подальшого розвитку як у працях самого
В.А. Лефевра, так і його послідовників і опонентів – З.Х. Крамера, Т.Б. Кайзера, С.Е. Шмідта, Дж.Е. Давісона, О.В. Авілова, Т.А. Таран, Р.М. Лепи, Д.О. Поспєлова, Д.О. Новікова, О.Г. Чхартішвілі та інших.
Нарешті, третій напрямок, в межах якого питання прийняття споживчих рішень розкриваються з точки зору класичного раціоналістичного підходу, всебічно розглядають в своїх роботах Дж. Нейман, О. Моргенштерн, Д. Форрестер, О.І. Амоша, О.М. Бутнік, В.В. Вітлінській, В.М. Вовк, В.М. Геєць, В.К. Галіцин, М.Г. Гузь, В.А Забродський, В.Я. Заруба, М.М. Іванов, Т.С. Клебанова, К.Ф. Ковальчук, М.О. Кизим, М.М. Лепа, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделювання процесів рефлексивного управління механізмами формування попиту на продукцію підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок