Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійних знань учнів профтехучилищ засобами мережних комунікацій

Формування професійних знань учнів профтехучилищ засобами мережних комунікацій

Назва:
Формування професійних знань учнів профтехучилищ засобами мережних комунікацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
Кадемія Майя Юхимівна
УДК 377.5.315
Формування професійних знань учнів профтехучилищ засобами мережних комунікацій
13.00.04 - теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Гончаренко Семен Устимович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, головний науковий співробітник відділу дидактики професійної освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Биков Валерій Юхимович, Інститут засобів навчання АПН України, директор, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент, член-кореспондент АПН України Щербак Ольга Іванівна, професійно-педагогічний коледж імені Антона Макаренка, директор, м. Київ.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “22” грудня 2004р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “19” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Лапаєнко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Наприкінці ХХ століття людство вступило в стадію розвитку, що дістала назву постіндустріального або інформаційного суспільства. Інформація та комунікації (засоби зв’язку) були завжди, проте лише постіндустріальне суспільство унікальне тим, що його характеризує виключно швидкий розвиток інформаційних і телекомунікаційних технологій, а їхні можливості стали безпрецедентними для розвитку людини, для ефективного вирішення багатьох професійних, економічних, соціальних і побутових проблем.
Ефективно функціонувати в умовах інформаційного суспільства зможуть лише ті фахівці, які володітимуть необхідними знаннями для орієнтації в інформаційному просторі. Зберігаючи свою самобутність, вони використовуватимуть переваги глобалізації та інтеграції, коли люди, які живуть у різних містах і країнах, на різних континентах, завдяки простоті та оперативності комунікацій зможуть працювати над одним цілісним проектом, здійснювати спільні дослідження та оперативно обмінюватися результатами. Мова нині йде про зміну змісту освіти, про оволодіння інформаційною культурою. Остання є одним із складників загальної культури, що по суті є вищим проявом освіченості та вихованості, в тому числі особистісних якостей людини, її професійної компетентності (М.С.Каган).
Особлива роль у створенні та використанні інформаційних технологій належить системі освіти як основному джерелу кваліфікованих інтелектуальних кадрів і міцній базі фундаментальних і прикладних наукових досліджень.
Проблемам інформатизації освіти присвячені праці В.Ю.Бикова, Б.С.Гершунського, С.У.Гончаренка, Р.С.Гуревича, О.М.Довгялла, М.І.Жалдака, Г.Кєдровича, Г.Клеймана, В.М.Кухаренка, Ю.Д.Маргуліса, Ю.І.Машбиця, В.М.Монахова, В.В.Олійника, І.П.Підласого, Й.А.Ривкінда, Р.Нортона, С.Пейперта, С.О.Сисоєвої, Б.Скіннера, Р.Сміта, П.В.Стефаненка, Р.Тайлера, Є.Толмана, Є.Торндайка, Дж.Хартлі та інших.
Сучасні інформаційні і телекомунікаційні технології, що були створені не для потреб освіти, здійснюють справжню революцію в освіті. Ми вже стали свідками того, як система освіти інтегрується в мережний світ, де нині міцно посіли свої місця засоби масової інформації, реклама, банківська система, торгівля і т.ін. Система освіти вимагає значних зусиль науковців і практиків, викладачів, методистів і програмістів для створення відповідного програмного забезпечення освітніх програм, інноваційних методик і засобів навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Формування професійних знань учнів профтехучилищ засобами мережних комунікацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок