Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національні пріоритети та регіональні детермінанти соціально-економічного зростання (На матеріалах АР Крим)

Національні пріоритети та регіональні детермінанти соціально-економічного зростання (На матеріалах АР Крим)

Назва:
Національні пріоритети та регіональні детермінанти соціально-економічного зростання (На матеріалах АР Крим)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,83 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Національна академія наук України
Інститут регіональних досліджень
Бережна Ірина Вікторівна
УДК 330.3:332.1(477.75)
Національні пріоритети та регіональні детермінанти
соціально-економічного зростання
(На матеріалах АР Крим)
Спеціальність 08.10.01 –
Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Пирожков Сергій Іванович,
Об’єднаний інститут економіки НАН України, директор (м.Київ)
доктор економічних наук, професор
Пила Василь Іванович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та питань європейської інтеграції України, завідувач відділом (м.Київ)
доктор економічних наук, професор
Мальський Маркіян Зіновійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, деканм.Львів)
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення галузей економічної сфери (м.Київ)
Захист відбудеться 25 березня 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул.Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 25 лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В Україні в умовах демонтажу адміністративної економіки підвищується актуальність і посилюється необхідність прогнозування регіонального соціально-економічного розвитку. Це зумовлено: по-перше, необхідністю ліквідації диспропорцій у галузевій та територіальній структурі національної економіки в результаті недооцінки територіального поділу праці, усунення неефективного використання місцевого природно-ресурсного та науково-виробничого потенціалу, нейтралізації надмірного забруднення навколишнього середовища, які сформувалися в період існування командно-адміністративної системи; по-друге, гострою потребою уникнення деструктивних процесів на різних ієрархічних рівнях (локальному, регіональному, національному) при впровадженні ринкових перетворень; по-третє, необхідністю формування ефективного поступу регіонів в найближчій і більш віддаленій перспективі.
В результаті в суспільстві сформувалася думка, що настав принципово новий етап перетворень, пов’язаний із формуванням нового суспільства, яке повинно мати постіндустріальний характер. Безумовно такі перетворення, як в країні загалом, так і в її регіонах зокрема, повинні спиратися на власні економічні стратегії, що базуються, передусім, на новій парадигмі соціально-економічного і культурно-духовного розвитку.
Ось чому так важливо розробити основні концептуальні внутрішні важелі перспективного розвитку регіонів, які повинні забезпечити належне місце цих регіонів у структурі національної економіки. З точки зору забезпечення ефективного перспективного поступу кожного регіону України, розв’язання такого завдання можливе при розробці та обґрунтуванні багатоваріантних концепцій соціально-економічного зростання того чи іншого регіону в умовах наявних в його межах ресурсів.
Зазначимо, що проблеми прогнозування та управління соціально-економічним розвитком регіону в умовах побудови ринкової економіки знайшли висвітлення в публікаціях багатьох вітчизняних дослідників, зокрема, таких як О.Амоша, Н.Багров, Г.Балабанов, Б.Буркинський, В. Василенко, С.Вовканич, В.Геєць, М.Долішній, Б.Данилишин, С.Дорогунцов, С.Іщук, Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Національні пріоритети та регіональні детермінанти соціально-економічного зростання (На матеріалах АР Крим)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок