Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЕЛИКИХ МІСТ ( НА ПРИКЛАДІ М.КИЄВА)

МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЕЛИКИХ МІСТ ( НА ПРИКЛАДІ М.КИЄВА)

Назва:
МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЕЛИКИХ МІСТ ( НА ПРИКЛАДІ М.КИЄВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕМОГРАФІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ДРАГУНОВА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 314.727.2
МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЕЛИКИХ МІСТ
( НА ПРИКЛАДІ М.КИЄВА)
Спеціальність 08.09.01 –
Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук

Київ –2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті демографії та соціальних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор географічних наук Хомра Олександр Улянович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки,
завідувач відділу соціально-економічної та демографічної
безпеки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Прибиткова Ірина Михайлівна, Інститут соціології НАН
України, провідний науковий співробітник
кандидат економічних наук, доцент
Овчиннікова Олена Русланівна, Інститут економіки та
управління Хмельницького національного університету
Міністерства освіти та науки України, доцент кафедри
автоматизованих систем і моделювання в економіці
Провідна установа: Київський національний економічний університет
Міністерства освіти та науки України, кафедра статистики
Захист відбудеться „_12_” _травня____ 2005 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.247.01 Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26
Автореферат розісланий “_7_” __квітня__ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Л.М.Черенько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення міграції населення у великих містах, зокрема столицях, має неабияке теоретичне та практичне значення. Виявлення закономірностей і особливостей міграцій дозволяє доповнити систему теоретичних знань цієї галузі, моделей, концепцій тощо.
З практичної точки зору дослідження міграційних процесів необхідне для підвищення наукового рівня планів і проектів розвитку столиці, зокрема при прогнозуванні виробничих галузей і обслуговування.
Міграція населення суттєво впливає на формування і функціонування людського капіталу, людських ресурсів великого міста, а через них на всі аспекти його життєдіяльності. Саме тому значної уваги набуває дослідження міграційних процесів прибуття і вибуття населення у ретроспективі і на близьку перспективу. Особливо актуальним є виявлення закономірностей розподілу прибулих і вибулих за статево-віковим, освітнім, професійно-кваліфікаційним складом, ретроспективний і ситуаційний аналіз кожної з цих груп, варіантне прогнозування з метою розробки ефективної міграційної політики і підготовки відповідних розділів програми соціально-економічного розвитку великого міста.
Однак ефективна діяльність у цьому напрямку можлива лише в рамках добре розробленої теорії міграції великих міст. Серед міграціознавців немає одностайності в підходах до розуміння ролі теорій в дослідженні міграційних процесів. Протягом багатьох десятиліть наука приділяє значну увагу узагальненню знань про міграцію населення, про міграційні процеси, проте досі не вдалося створити струнку, дієву загальну теорію міграційних процесів. Завдання полягає в тому, щоб, використовуючи інформацію про прості просторово структуровані міграційні утворення, частково заповнити прогалину та випробувати узагальнену таким чином систему достовірних знань при управлінні міграційним процесом великого міста.
Теоретико - методологічним підґрунтям роботи стали праці вітчизняних вчених А.Ф. Загробської, Ю.О. Корчака–Чепурківського, Е.М. Лібанової, О.А.Малиновської, В.В.Онікієнка, С.І.Пирожкова, І.М.Прибиткової, В.А.Поповкіна, М.Д.Романюка, В.С.Стешенко, О.У.Хомри, зарубіжних - М.Б.Денисенка, Ж.А.Зайончковської, В.О.Іонцева, В.І. Переведенцева, В.В. Покшишевського, Л.Л.Рибаковського, Б.С.Хорєва, В.М.Чапека, В.Алонсо, Р.Вері та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ ВЕЛИКИХ МІСТ ( НА ПРИКЛАДІ М.КИЄВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок