Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.ВИННИЧЕНКА

ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.ВИННИЧЕНКА

Назва:
ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.ВИННИЧЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,86 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Бежнар Ганна Петрівна
УДК 141.32 (477) (Винниченко)
ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ
В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.ВИННИЧЕНКА
спеціальність 09.00.05 - історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української філософії та культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент,
ПШЕНИЧНЮК Владислав Олександрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри української філософії та культури
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
БИЧКО Ада Корніївна,
Київський національний університет кіно, театру і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого,
завідувач кафедри суспільних наук
кандидат філософських наук, професор
ФЕДІВ Юрій Олександрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри філософії
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться "24" січня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "23" грудня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена завданням відтворення цілісного історико-філософського процесу як складової інтелектуального життя українського народу. В умовах духовного та національного відродження перед історією філософії постало завдання відновлення й осмислення вилучених у період тоталітаризму з її творчого поля художньо-екзистенційних праць митців вітчизняної культури.
Повернення сучасної суспільної думки до тих культурно-історичних цінностей, що впродовж тривалого часу переслідувалися або зневажалися, сприяє їх "відродженню", а це в свою чергу дає можливість відтворити цілісну картину буття XX століття. Сьогодні завдяки зусиллям вітчизняних та зарубіжних дослідників в українську культуру повертаються забуті імена та цінності. До таких цінностей слід віднести й багатогранну творчість Володимира Кириловича Винниченка - поета, романіста, публіциста, драматурга, філософа, політичного та громадського діяча.
Об'єктивність процесу дослідження історії української філософської думки вимагає вивчення специфіки філософського дискурсу мислителів, творчість яких засвідчує потужний морально-етичний, гуманістичний потенціал і звернена до аналізу актуальних екзистенційно-антропологічних проблем (сенсу існування, свободи і відповідальності, збереження цілісності "Я", уникнення деперсоналізації та нівелювання особи). Саме такий підхід знаходимо у творчій спадщині В.К.Винниченка, яка звернена до проблем людини, її внутрішнього світу, особистісного вдоско-налення та загальнолюдських моральних цінностей.
Таким чином, актуальність звернення до світоглядно-філософських настанов українського митця-мислителя обумовлюється:
- необхідністю аналізу творчості В.К.Винниченка в контексті історії української філософської думки та культури з нових методологічних позицій, позбавлених ідеологічної догматики та тенденційних спотворень недавнього минулого;
- загальним підвищенням уваги до гуманістично-екзистенційної проблематики з огляду на сучасний стан культурно-цивілізаційного рівня та тих перетворень, що відбуваються нині в Україні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась в системі досліджень, які проводить кафедра української філософії та культури філософського факультету в рамках Комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Наукові проблеми державотворення України" (Науковий керівник академік НАН України Губерський Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКЗИСТЕНЦІЙНІ МОТИВИ В ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ В.ВИННИЧЕНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок