Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ розрахунку термогазодинамічних процесів у зворотно-напрямних апаратах відцентрових компресорів

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ розрахунку термогазодинамічних процесів у зворотно-напрямних апаратах відцентрових компресорів

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ розрахунку термогазодинамічних процесів у зворотно-напрямних апаратах відцентрових компресорів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,75 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Калашніков Андрій Миколайович
УДК 621.515: 536.6
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ розрахунку термогазодинамічних процесів у зворотно-напрямних апаратах відцентрових компресорів
05.05.15 - вакуумна та компресорна техніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
Калінкевич Микола Васильович,
Сумський державний університет,
доцент кафедри технічної теплофізики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Якуба Олександр Родіонович,
Сумський національний аграрний університет, професор кафедри технологічного обладнання;
кандидат технічних наук, с.н.с.
Довженко Володимир Миколайович,
головний науковий співробітник
СКБ турбокомпресорних машин
ВАТ “Сумське НВО ім. М.В. Фрунзе”
Захист відбудеться 12 жовтня 2007р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету (м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розісланий “ 7 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відцентрові компресори, які використовуються у багатьох галузях промисловості, є найбільш поширеними серед компресорів динамічної дії. Розвиток існуючих технологічних процесів та створення нових вимагає постійної модернізації відцентрових компресорів. Компресори, які використовуються у газовій, нафтовій та хімічній галузях промисловості, у холодильних установках, мають значну одиничну потужність (десятки МВт), а загальна потужність машин становить мільйони кіловат. За даними РАТ “Газпром” щорічні витрати на паливний газ становлять 3,5 мільярда доларів. До того ж енерговитрати на привід компресорів під час транспортування газу територією України є значними.
Не викликає сумніву, що завдання зменшення енерговитрат відцентрових компресорів є актуальним.
Як відомо, енергія, що перетворюється в тепло у процесі стискування газу, розподіляється приблизно в рівних частках між робочим колесом, дифузором і зворотно-напрямним апаратом (ЗНА). У середньому на оптимальному режимі роботи витрати енергії у ЗНА становлять десь 5 % від енергії, яка передається до ротора компресора. Але дослідженням робочих коліс і дифузорів приділяється значно більша увага, ніж дослідженням зворотно-напрямних апаратів. Крім того, наведена у науково-технічній літературі інформація щодо експериментальних досліджень ЗНА з профільованими лопатками не містить відомостей про структуру потоку газу. Це означає, що дослідження структури потоку у ЗНА відцентрових компресорів та удосконалення методу розрахунку термогазодинамічних процесів у зворотно-напрямних апаратах дозволить вже на початкових етапах проектування машин здійснити пошук раціональної форми елементів проточної частини.
Розвиток обчислювальної техніки та створення нових програмних комплексів (ANSYS CFX, Flower, FlowVision), у яких розрахунок течії газу виконується з використанням рівняння Нав’є-Стокса, а моделювання турбулентності здійснюється за допомогою диференціальних моделей, дозволяє отримувати дані про структуру потоку у проточній частині компресора, але для цього потребує значних витрат часу. Розв’язання системи диференціальних рівнянь газодинаміки, термодинаміки, збереження енергії з урахуванням внутрішнього і зовнішнього теплообміну як для елементів відцентрового компресора, так і для компресора загалом на разі є нездійсненним. Саме тому залишаються затребуваними методи розрахунку елементів ступеня, що ґрунтуються на інтегральних методах розв’язання рівняння Ейлера та використанні напівемпіричних теорій примежового шару. Під час розрахунків проточної частини відцентрового компресора (ВК) подібний підхід дозволяє значно збільшити швидкість отримання інформації про структуру потоку, а також може забезпечити урахування таких важливих факторів, як нерівномірність параметрів потоку на вході в елемент, який розглядається, і зміну термодинамічних властивостей газу вздовж проточної частини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ розрахунку термогазодинамічних процесів у зворотно-напрямних апаратах відцентрових компресорів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок