Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЙСМОТЕКТОНІЧНІ УМОВИ І СЕЙСМІЧНА НЕБЕЗПЕКА ПЛАТФОРМНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНИ (для цілей розміщення об'єктів атомної енергетики)

СЕЙСМОТЕКТОНІЧНІ УМОВИ І СЕЙСМІЧНА НЕБЕЗПЕКА ПЛАТФОРМНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНИ (для цілей розміщення об'єктів атомної енергетики)

Назва:
СЕЙСМОТЕКТОНІЧНІ УМОВИ І СЕЙСМІЧНА НЕБЕЗПЕКА ПЛАТФОРМНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНИ (для цілей розміщення об'єктів атомної енергетики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,23 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОФІЗИКИ ім. С.І. СУББОТІНА
САФРОНОВ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 550.343.4. (54+550.3)
СЕЙСМОТЕКТОНІЧНІ УМОВИ І СЕЙСМІЧНА
НЕБЕЗПЕКА ПЛАТФОРМНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНИ
(для цілей розміщення об'єктів атомної енергетики)
Спеціальність: 04.00.22 – геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ-2005


Дисертація на правах рукопису
Робота виконана в Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Науковій керівник: кандидат фіз.-мат. наук О. В. Кендзера,
(ІГФ НАН України), заст. директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук O.Б. Гінтов,
(ІГФ НАН України), гол. наук. співробітник
доктор фіз.-мат. наук В.Г. Алказ,
(ІГіГ АН Молдови), директор
Провідна установа: Кафедра геофізики геологічного факультету Київського Національного
університету ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться: “ 23 ” вересня 2005 р. о 1100 годині
на засіданні Спеціалізованої вченої Ради Д.26.200.01 при Інституті геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України за адресою Київ, проспект Палладіна, 32.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України за адресою Київ, проспект Палладіна, 32.
Автореферат розісланий: “ 22” серпня 2005 р.
Відгуки на автореферат, завірені гербовою печаткою установи, просимо вислати у двох примірниках за адресою: Україна, 03680, м. Київ, проспект Палладіна 32, Інститут геофізики
ім. С. І. Субботіна НАН України, вченому секретареві Спеціалізованої Ради Д. 26.200.01
Вчений секретар
Спеціалізованої Ради
доктор геолого-мінералогічних наук М.І. Орлюк


ВСТУП
У межах платформної частини України, яка раніше вважалася практично асейсмічною, розміщені чотири АЕС з 15 діючими енергоблоками. Останнім часом на цій території України відбувається інтенсивний розвиток атомної енергетики, об'єктів зі складною і екологічно небезпечною технологією. Тому, для забезпечення екологічної безпеки держави, необхідно виконати роботу з оцінки геолого-тектонічних умов і сейсмічної небезпеки районів, пунктів і майданчиків перспективного будівництва, а також територій уже діючих об'єктів.
Актуальність теми. Для територій сейсмоактивних і слабоактивних платформних областей відомим є ряд випадків, коли досить сильні землетруси виникали в районах, де поява подібних подій не передбачалася. Прикладом можуть служити такі землетруси як Ашхабадський (1948р.), Дагестанський (1970р.), Спітакський (1988р.), Газлійські (1976, 1984р.), землетруси в Татарії (1989р.), а також серії Дністровських, Тернопільських землетрусів в Україні (1984р., 2002р.) тощо. У зв'язку з цим, виникла необхідність враховувати сейсмічний вплив на платформі від землетрусів з місцевих потенційних сейсмогенеруючих зон.
Брак інформації щодо проявів таких землетрусів, малоінформативність традиційних елементів тектоніки, використовуваних при оцінці сейсмічної небезпеки в сейсмоактивних регіонах, викликає відомі труднощі при проведенні сейсмічного районування в платформних умовах і вимагає удосконалення існуючих і розвитку нових науково-обґрунтованих методичних підходів до виділення сейсмогенеруючих зон і оцінки сейсмічної небезпеки території древніх платформ у відповідних масштабах.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувалися в рамках п'яти наукових тем: –
“Створення на базі нових початкових сейсмологічних і геолого-геофізичних даних системи уніфікованих параметрів, що характеризують сейсмічність, для уточнення сейсмічної небезпеки території України” (1986 – 1990 р.р., № держ. реєстрації – 01.96.0083181. Відповідальний виконавець). Автором вирішувалися наступні задачі: розробка методичних основ виділення зон виникнення вогнищ землетрусів (ВВЗ) на території України; обґрунтування геолого-геофізичних параметрів, що характеризують сейсмічність; сейсмотектонічний аналіз розподілу сейсмічності по 7-ми древнім платформам Земної кулі; складання для них каталогів землетрусів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СЕЙСМОТЕКТОНІЧНІ УМОВИ І СЕЙСМІЧНА НЕБЕЗПЕКА ПЛАТФОРМНОЇ ЧАСТИНИ УКРАЇНИ (для цілей розміщення об'єктів атомної енергетики)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок