Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності

Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності

Назва:
Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,63 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет внутрішніх справ
Кравченко Олена Сергіївна
УДК 347.78/01/031/033
Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності
12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права Національної академії внутрішніх справ України, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник | доктор юридичних наук, професор,
Підопригора Опанас Андронович.
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук,
Спасібо-Фатєєва Інна Валентинівна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, професор кафедри цивільного права;
кандидат юридичних наук, доцент
Мельник Олена Миколаївна,
помічник – консультант
депутата Верховної Ради України.
Провідна установа Національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра цивільного права, м. Київ.
Захист відбудеться “26” квітня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 в Національному університеті внутрішніх справ України за адресою: 61080, м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080 м. Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “ 25 ” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чалий Ю. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна створила й продовжує удосконалювати власне законодавство про інтелектуальну власність, виходячи при цьому із того, що інтелектуальна діяльність та інтелектуальна власність усе більше набувають пріоритетного значення в соціально-економічному розвитку суспільства. В умовах ринкової економіки інтелектуальна діяльність і її результати все більше визначають стратегію і тактику прогресу держави в цілому.
Зростання ролі й значення інтелектуальної власності зумовлює необхідність належного забезпечення її правової охорони. Складовою правової охорони інтелектуальної власності є встановлена чинним законодавством система експертиз у цій сфері – наукова й науково-технічна, експертиза заявок на видачу охоронних документів на об’єкти промислової власності й судові експертизи об’єктів інтелектуальної власності.
Стосовно об’єктів промислової власності експертизи згідно з чинним законодавством обов’язкові. Щодо інших об’єктів інтелектуальної власності експертизи зумовлюються необхідністю, що виникає. Проте істотна активізація інтелектуальної діяльності, а відтак і зростання обсягів використання її результатів спонукають зростання кількості експертиз у цій сфері, чому сприяють зростаючі масштаби вироблення контрафактних об’єктів інтелектуальної власності і їх розповсюдження й використання.
Зазначені фактори зумовлюють різке зростання кількості різноманітних експертиз у сфері інтелектуальної власності. Між тим законодавче забезпечення цих експертиз не відповідає сучасним вимогам. Правова наука ще не може запропонувати шляхів його удосконалення. Проблеми правового забезпечення експертиз у сфері інтелектуальної діяльності й інтелектуальної власності в Україні ще не досліджувались.
Наведеними факторами зумовлюється актуальність даного дисертаційного дослідження, оскільки мова йде про належну нормативно-правову базу, яка б оптимально здійснювала правове забезпечення численних експертиз.
Слід зазначити, що проблеми, пов’язані з дослідженням інтелектуальної власності, зокрема її експертизи, досліджувалися вітчизняними й зарубіжними вченими і були висвітлені в роботах: Ч.Н. Азімова, Б.С. Антімонова, Л.М. Головченко, А.П. Закалюка, И.Э. Мамиофа, О.А. Підопригори, О.О. Підопригори, Н.А. Райгородського, О.Д. Святоцького, М.Я. Сегая, О.П. Сергєєва, В.І. Серебровського, К.А. Флейшиць, Р.Б. Шишки та інших. Теоретичною основою дисертаційного дослідження стали також висновки, викладені у працях відомих фахівців-цивілістів із загальних проблем цивільного права С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок