Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ МЕТАНУ ТА ВОДНЮ на напівпровідникових МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ SnO2, МОДИФІКОВАНИХ Pt АБО Pd, ТА ЧУТЛИВІСТЬ ВІДПОВІДНИХ СЕНСОРІВ

КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ МЕТАНУ ТА ВОДНЮ на напівпровідникових МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ SnO2, МОДИФІКОВАНИХ Pt АБО Pd, ТА ЧУТЛИВІСТЬ ВІДПОВІДНИХ СЕНСОРІВ

Назва:
КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ МЕТАНУ ТА ВОДНЮ на напівпровідникових МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ SnO2, МОДИФІКОВАНИХ Pt АБО Pd, ТА ЧУТЛИВІСТЬ ВІДПОВІДНИХ СЕНСОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,01 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТЕЛЕГЄЄВА ОЛЕКСАНДРА ГЕННАДІЇВНА
УДК 541.128.13
КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ МЕТАНУ ТА ВОДНЮ на напівпровідникових МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ SnO2, МОДИФІКОВАНИХ Pt АБО Pd, ТА ЧУТЛИВІСТЬ ВІДПОВІДНИХ СЕНСОРІВ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Віталій Костянтинович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Лавренко Володимир Олексійович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник
кандидат хімічних наук
Космамбетова Гульнара Радієвна,
Інститут фізичної хімії
ім. Л.В. Писаржевського НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “29” травня 2007 р. о 14:00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “ 11 “ квітня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.П. Олексенко
кандидат хімічних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна науково-технічна революція викликала бурхливе зростання промислового виробництва, енергетики, транспорту тощо і призвела до глобального забруднення навколишнього середовища. Боротьба з цим є однією з найважливіших завдань для всіх промислово розвинутих країн. Успішний розв’язок цього завдання багато у чому визначається рівнем розвитку аналітичної техніки, зокрема газоаналітичної, споживачами якої є практично всі галузі сучасного виробництва.
Для визначення мікрокількостей горючих та токсичних газів (H2, СО, СH4 тощо) достатньо великого поширення набули прилади на базі адсорбційно-напівпровідникових сенсорів з чутливими елементами із композиційних матеріалів на основі оксидів. Для підвищення чутливості напівпровідникових сенсорів до їх складу додають невеликі кількості платинових металів. Такі сенсори можна розглядати як гетерогенні каталізатори, на поверхні яких відбувається реакція між адсорбованим киснем та газом, що аналізується (вуглеводні, Н2, СО тощо). Каталітичні властивості поверхні адсорбційно-напівпровідникових сенсорів повинні мати значний вплив на їх чутливість та селективність.
Отже, встановлення механізму й кінетики гетерогенно-каталітичних реакцій, що відбуваються на поверхні адсорбційно-напівпровідникових сенсорів, вивчення фізико–хімічних характеристик сенсорів можуть бути корисними для розробки високочутливих й високоселективних сенсорів горючих та токсичних газів. Як модельні для таких досліджень можна використати реакції окиснення малих молекул водню та метану.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у відповідності з держбюджетною темою “Модифікування каталізаторів, сорбентів і сенсорів та вивчення їх фізико–хімічних властивостей” (№ держреєстрації 0101U002159).
Мета та задачі дослідження.
Вивчення каталітичної активності напівпровідникових сенсорних матеріалів на основі SnO2, модифікованих платиновим металом (Pd або Pt), в реакціях окиснення малих молекул: СН4 та Н2.
Вивчення кінетики та механізму реакцій окиснення метану та водню на оптимальних сенсорних матеріалах на основі SnO2 з добавками Pd або Pt.
Зясування впливу добавок платини або паладію на чутливість напівпровідникових сенсорів на основі SnO2 до газів СН4 та Н2, вивчення залежності чутливості сенсорів від кількості доданого платинового металу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КАТАЛІТИЧНЕ ОКИСНЕННЯ МЕТАНУ ТА ВОДНЮ на напівпровідникових МАТЕРІАЛАХ НА ОСНОВІ SnO2, МОДИФІКОВАНИХ Pt АБО Pd, ТА ЧУТЛИВІСТЬ ВІДПОВІДНИХ СЕНСОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок