Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК І ЕФЕКТИВНІСТЬ АГРОТЕКСТИЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, СТРАТЕГІЯ

РОЗВИТОК І ЕФЕКТИВНІСТЬ АГРОТЕКСТИЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, СТРАТЕГІЯ

Назва:
РОЗВИТОК І ЕФЕКТИВНІСТЬ АГРОТЕКСТИЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, СТРАТЕГІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,21 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАУМОВ Олександр Борисович
УДК 338.4:677.03
РОЗВИТОК І ЕФЕКТИВНІСТЬ АГРОТЕКСТИЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, СТРАТЕГІЯ
08.07.02. – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Миколаїв - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор
ТОПІХА Іван Наумович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки сільського господарства.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор,
Шкільов Олександр Васильович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри аграрної соціології та розвитку села;
доктор економічних наук, професор
Сахацький Микола Павлович,
Одеська державна академія будівництва і архітектури,
завідувач кафедри менеджменту і маркетингу;
доктор економічних наук, професор
Гринчуцький Валерій Іванович,
Тернопільський державний економічний університет,
завідувач кафедри економіки підприємств і корпорацій.
Провідна установа – Південна філія „Кримський агротехнологічний
університет” Національного аграрного університету, кафедра економіки, м. Сімферополь.
Захист відбудеться “13” жовтня 2006 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївського державного аграрного університету за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 5 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Об’єктивний характер пріоритетного розвитку аграрного сектора економіки визначений природними, історичними, економічними і соціальними умовами України. Сільське господарство у значній мірі забезпечує утворення валового внутрішнього продукту, зайнятість населення, обіг капіталу та є базою розвитку інших галузей економіки. Однак аграрне виробництво сьогодні знаходиться в занепаді.
Розвитку сільського господарства приділяється значна увага з боку держави та науковців. Однак через відсутність стимулів, втрачено зацікавленість сільськогосподарських підприємств до виробництва таких важливих видів продукції, як льон та вовна, що служать основою сировинної бази текстильної промисловості. Кризовий стан текстильної сировинної бази характеризується зниженням обсягів виробництва продукції, збитковістю, втратою робочих місць тисячами робітників. Виробництво натуральних текстильних волокон сьогодні втрачається навіть в тих регіонах, де воно склалося історично і має давні традиції.
Актуальність теми. За своїми природними умовами майже вся територія України придатна для розвитку сировинної бази текстилю. Натуральні волокнисті матеріали користуються стабільним попитом на вітчизняному та світовому ринку, отже їх продукування має високе народногосподарське значення і експортний потенціал.
Актуальність проблеми розвитку виробництва волокнистих матеріалів посилюється і тим, що занепад сировинної бази привів до регресу важливішої підгалузі народного господарства – текстильної промисловості, яка ще зберегла основні фонди, кадровий, науковий та освітній потенціал, має закінчені виробничі цикли, що можуть працювати на власній сировині. Тканини необхідні для виробництва одягу, а забезпечення населення одягом є однією зі складових, що формує якість життя народу.
Головним завданням і передумовою розвитку є відновлення повного технологічного ланцюга “сільське господарство – первинна обробка – текстильне виробництво”. Сировинна база текстилю є ключовою ланкою, що визначає ефективність всієї системи. Тому забезпечення прогресивного розвитку виробництва волокнистих матеріалів є важливим стратегічним завданням. Система виробництва і переробки текстильної сировини вимагає звернути на себе увагу економічної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: РОЗВИТОК І ЕФЕКТИВНІСТЬ АГРОТЕКСТИЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ, МЕТОДОЛОГІЯ, СТРАТЕГІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок