Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В СКАУТСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ (ВІТЧИЗНЯНИЙ І ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В СКАУТСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ (ВІТЧИЗНЯНИЙ І ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В СКАУТСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ (ВІТЧИЗНЯНИЙ І ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,23 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
???????? ?????????? ??? ???????
ДИБА СВІТЛАНА ГРИГОРІВНА
УДК 374.06.27. (14.27.21.)
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ
УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В СКАУТСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ
(ВІТЧИЗНЯНИЙ І ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)
13.00.01 – “Загальна педагогіка й історія педагогіки”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
ЛАВРИЧЕНКО Наталія Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідуюча лабораторією порівняльної педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
старший науковий співробітник
ЛАКТІОНОВА Галина Михайлівна,
Християнський дитячий фонд, директор;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник РОМАНОВА Світлана Михайлівна,
Гуманітарний інститут Національного авіаційного університету, доцент кафедри педагогіки
Провідна установа Уманський державний педагогічний університет
ім. Павла Тичини, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти України, м. Умань
Захист відбудеться " 13 " жовтня 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України
за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий “ 12 ” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д.Березівська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості теми. У контексті сучасного демократичного розвитку України особливо актуальним є формування творчої, соціально-активної, життєво-компетентної особистості. Виконання цих завдань вимагає активізації зусиль усіх без винятку освітньо-виховних інститутів, покликаних створювати належні умови для соціального становлення молодих людей, їх навчання, виховання та соціалізації.
Зі становленням в Україні правової демократичної держави і розвитком громадянського суспільства значно зростає роль громадських дитячих та молодіжних об'єднань і організацій як важливих осередків соціалізації, що забезпечують сприятливі умови для розвитку самодіяльності, творчої та громадської активності дітей та молоді. Ефективність виховної та соціалізуючої роботи з молоддю у цих організаціях досягається завдяки їхній самостійності та автономії, послідовному дотриманню принципу добровільності членства та демократичності відносин між суб’єктами педагогічного процесу.
Громадський рух в Україні змінюється як за формами, так і за змістом діяльності. Це потребує пошуку і застосування нових форм та методів роботи з дітьми та молоддю, визначення перспективних напрямів діяльності громадських організацій, а також ефективної співпраці з органами влади, інтеграції у міжнародні молодіжні структури.
Чільне місце серед громадських об'єднань посідають сучасні скаутські організації. Для них характерні відсутність формалізму в роботі, спрямованість на надання їх членам життєво необхідних знань, формування практичних умінь та навичок, що дає змогу підвищувати адаптивні можливості скаутської молоді у динамічному соціумі та сприяє засвоєнню нею соціального досвіду. Гуманістичні засади організації роботи, акцент на вихованні особистості з високоморальною громадянською позицією і плюралістичним світоглядом, застосування ефективних і педагогічно виважених методик роботи з дітьми та молоддю не тільки забезпечують життєздатність та популярність цих організацій у сучасному світі, а й дають підстави розглядати їх як важливих партнерів школи у соціалізації учнівської молоді.
Дослідження соціалізуючої складової в діяльності сучасних скаутських організацій зумовило необхідність ґрунтовного вивчення теоретичних праць вітчизняних та зарубіжних науковців із даної проблематики.
Соціально-філософські аспекти проблеми активного входження особистості в суспільство, засвоєння нею соціального досвіду та системи соціальних зв'язків розкриті в працях Л.Буєвої, Л.Виготського, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В СКАУТСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ (ВІТЧИЗНЯНИЙ І ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок