Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИТЕРІЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАЛЬНОГО ПАТОМОРФОЗУ САРКОМИ ЮЇНГА

КРИТЕРІЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАЛЬНОГО ПАТОМОРФОЗУ САРКОМИ ЮЇНГА

Назва:
КРИТЕРІЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАЛЬНОГО ПАТОМОРФОЗУ САРКОМИ ЮЇНГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
МЕЛЬНИК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.006.8307-615.28:616-091.8
КРИТЕРІЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ
ТА ЛІКУВАЛЬНОГО ПАТОМОРФОЗУ САРКОМИ ЮЇНГА
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті онкології АМН України.
Науковий керівник
Заслужений діяч науки і техніки України
доктор медичних наук, професор
Галахін Костянтин Олександрович,
Інститут онкології АМН України,
завідувач патологоанатомічного відділу
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор Червяк Петро Іванович,
Військово-медичне управління СБУ,
начальник патологоанатомічного відділення
Доктор медичних наук, професор Михайлюк Іван Олексійович,
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри патологічної анатомії
Провідна установа
Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України
Захист відбудеться 13.05.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.03 при Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69)
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6)
Автореферат розісланий 11.04.2002 р
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Федорів Я.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим питанням сучасної онкології і патологічної анатомії є морфологічна діагностика саркоми Юїнга (СЮ) та оцінка її лікувального патоморфозу. Загальновідомо, що СЮ - дрібнокруглоклітинна саркома, яка виникає в кістках і м'яких тканинах, характеризується швидким інфільтративним ростом, метастазує гематогенним шляхом в легені, середостіння, наднирникові залози, в інші кістки скелета і дає ранні рецидиви. Незважаючи на окремі успіхи в діагностиці та лікуванні злоякісних пухлин, досягнути безрецидивного виживання вище ніж 50-60% не вдається (Колыгин Б.А. и соавт.,1997; Балицкая О.В. и соавт.,1998). Серед онкологічних захворювань кісток СЮ займає 7-10% (Соловьев Ю.Н.,1998).
В останні роки наукові досягнення свідчать, що пухлини, які належать до родини Юїнга (СЮ/PNET) є патогенетично подібними пухлинам зародкової нейроектодермальної тканини, а не кісткової, як вважалося раніше. Це зумовлює терапевтичні підходи до лікування даних новоутворень (Колыгин Б.А. и соавт.,1997). Проте, морфологічна діагностика, також як і диференційна морфологічна діагностика всіх дрібнокруглоклітинних різновидів мезенхімальних пухлин залишається дуже складною, незважаючи на широке використання імуногістохімічних та молекулярно-генетичних методів дослідження (Глузман Д.Ф. и соавт.,1993; Ladanyl M. et al.,1993; Toretsky I. et al.,1995; Unni K. et al.,2000).
Таким чином, проблема диференційної діагностики СЮ серед дрібнокруглоклітинних пухлин кісток і м'яких тканин, які входять в гетерогенну групу злоякісних новоутворень у дітей і дорослих молодого віку залишається особливо актуальною. Хоча сучасна теорія гістогенезу СЮ/PNET базується на її нейроектодермальній природі, окремі її положення залишаються дискусійними до цього часу, а рутинні методи гістологічної діагностики не завжди дають можливість її розмежування з анапластичними остеогенними саркомами, мезенхімальною хондросаркомою, злоякісною лімфомою, рабдоміосаркомою і т.д. (Абраменко И.В.,1998; Parcham D.,1996).
Вирішенню даної проблеми в значній мірі допомагає застосування імуногістохімічного аналізу СЮ, який передбачає застосування моноклональних антитіл до певних онкомаркерів (Лломбарт-Бош А. и соавт.,1994).
Окремим актуальним питанням постає своєчасна морфологічна оцінка реакції пухлини на хіміо- променеве втручання, що має суттєве значення для оптимізації схем комплексного або комбінованого лікування СЮ/PNET. Необхідно відзначити, що наукових робіт, присвячених аналізу лікувального патоморфозу СЮ/PNET вкрай недостатньо (Макрецов Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КРИТЕРІЇ МОРФОЛОГІЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАЛЬНОГО ПАТОМОРФОЗУ САРКОМИ ЮЇНГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок