Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення методології СТАТИСТИчного аналізу міжнародного трансферу технологій в україні

Удосконалення методології СТАТИСТИчного аналізу міжнародного трансферу технологій в україні

Назва:
Удосконалення методології СТАТИСТИчного аналізу міжнародного трансферу технологій в україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,43 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук України
Центр досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки ім. Г.М. Доброва
САЛІХОВА Олена Борисівна
УДК 658.149.3:311.4 (048)
Удосконалення методології СТАТИСТИчного аналізу міжнародного трансферу технологій
в україні
Спеціальність 08.02.02 - Економіка та управління
науково-технічним прогресом
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки (ЦДПІН)
ім. Г.М. Доброва НАН України.
Науковий керівник : кандидат економічних наук,
Карпов Володимир Іванович,
Київський національний торговельно-економічний університет,
завідувач кафедри статистики та
економетрії.
 
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, доцент
Чирков Володимир Григорович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки
ім. Г.М. Доброва, головний науковий співробітник,
кандидат економічних наук, доцент
Столяров Георгій Степанович,
Київський національний економічний університет, доцент кафедри статистики
Провідна установа : Інститут економіки НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться “_9__”__грудня__” 2003 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, Д 26.189.01 при Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки (ЦДПІН) ім. Г.М. Доброва НАН України за адресою : 01032 м.Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки (ЦІПІН) ім. Г.М. Доброва за адресою: 01032 м.Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “_6_”_листопада_ 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ЛОБАНОВА Л.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дисертаційного дослідження. Сьогодні існують численні позитивні приклади того, як країни з ринковою економікою в короткий строк подолали економічну кризу, відсталість, безробіття та увійшли до кола високорозвинутих індустріальних країн світу завдяки тому, що їх державною економічною стратегією стало поєднання жорсткого протекціонізму з політикою залучення прогресивних технологій на міжнародних ринках.
Україна обрала аналогічний шлях розвитку. У посланні Президента України до Верховної Ради України 2000 року “Україна: поступ у ХХІ століття. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000—2004 роки” визначено, що основою нового стратегічного курсу країни, його визначальним пріоритетом має стати реалізація державної політики, спрямованої на структурну перебудову промисловості та розвиток інноваційної моделі економічного зростання, утвердження України як високотехнологічної держави. Такий шлях індустріалізації схвалено Державною програмою розвитку промисловості України на 2003-2011 роки.
Серед основних принципів державної політики в галузі інновацій, сформульованих у Законі України “Про інноваційну діяльність”, є здійснення заходів на підтримку міжнародної науково-технологічної кооперації і трансферу технологій, захист вітчизняної продукції на внутрішньому ринку та її просування на зовнішній ринок.
Важливим етапом на шляху реалізації цих принципів є інституційне забезпечення державної інноваційної політики, зокрема, сприяння міжнародному співробітництву в інноваційній сфері, її інформаційному та консалтинговому забезпеченню; створення галузевих та регіональних центрів трансферу високих технологій, сучасної патентно-інформаційної бази та відповідного довідково-пошукового апарату з використанням світових досягнень інформатики в патентній технології; адаптація та наближення до світових стандартів системи стандартизації та сертифікації, а також системи державної статистики міжнародного трансферу технологій. Останнє потребує невідкладного вирішення для запобігання експансії в Україну застарілих технологій та вивозу прогресивних результатів науково-технічної діяльності вітчизняних науковців; раціонального використання державних коштів, спрямованих на фінансування наукової сфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Удосконалення методології СТАТИСТИчного аналізу міжнародного трансферу технологій в україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок