Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі Закарпатської області)

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі Закарпатської області)

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі Закарпатської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
УДК 664:332
ШЕКМАР Надія Андріївна
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
(на прикладі Закарпатської області)
Спеціальність 08.06.01 – економіка підприємства і організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки і права Національного університету харчових технологій
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік Української академії аграрних наук,
заслужений діяч науки і техніки України
Борщевський Петро Прокопович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
Національної академії наук України,
заступник Голови з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Поляков Олександр Максимович,
Черкаський державний технологічний університет,
Головний науковий співробітник
Кандидат економічних наук, професор
Федонін Олексій Сергійович,
Київський національний економічний університет,
Професор кафедри економіки підприємств
Провідна установа: Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки, менеджменту та маркетингу, м. Ужгород
Захист відбудеться “27” червня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.058.01 в Національному університеті харчових технологій за адресою: 01033, Київ-33, МПС, вул. Володимирська, 68, корпус В, ауд. 502.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій: 01033, Київ-33, МПС, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “24” травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.М.Марченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підприємства харчової промисловості є провідною складовою системи агробізнесу, визначають напрями та перспективи його розвитку, є завершальною ланкою продовольчого ланцюга, в рамках яких в значній мірі формується інтегральна ефективність його функціонування. Соціальне значення підприємств харчової промисловості полягає в забезпеченні потреб суспільства в високоякісних продуктах харчування, і через це його нормального функціонування та відтворення. Соціально-економічне значення підприємств харчової промисловості пов'язане із необхідністю забезпечення продовольчої безпеки держави шляхом збільшення вітчизняного виробництва продуктів харчування, нарощування експортного потенціалу, підтримки малозабезпечених верств населення.
Це зумовлює необхідність теоретико-методологічного, методичного та практичного з'ясування ефективності розвитку та функціонування розвитку підприємств харчової промисловості в умовах ринкових трансформацій, розробки критеріїв їх діяльності. Формування ринкових відносин вимагає обгрунтування конкретних напрямів підвищення ефективності розвитку підприємств харчової промисловості в регіоні шляхом прискорення науково-технічного прогресу, вдосконалення її організаційно-економічного механізму, активізації зовнішньоекономічної діяльності. Ці питання потребують теоретичного і методологічного узагальнення та розробки рекомендацій і пропозицій щодо їх вирішення.
Закарпаття відноситься до регіонів України, що має сприятливі умови для ефективного розвитку підприємств харчової промисловості. Разом з тим в останні роки в регіоні діє довгострокова тенденція значного скорочення обсягів виробництва продукції харчової промисловості. В 2000 р. індекс продукції підприємств харчової промисловості в Закарпатській області становив порівняно з 1990 р. 36,6%, а порівняно з 1995 р. – 91,5%, тобто обсяг її виробництва знизився у зазначені періоди відповідно в 2,8 раза і на 9,3%.
При цьому слід зазначити, що в останні роки дослідженню економіко-управлінських проблем ефективності розвитку підприємств харчової промисловості в регіонах обласного рівня приділяється недостатня увага, що не сприяє системному вивченню та узагальненню проблем і визначенню шляхів підвищення ефективності розвитку цих базових структур у них в умовах ринкових трансформацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі Закарпатської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок