Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИІНФЕКЦІЙНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ М. ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА В СУЧАСНИХ соціально-економічних УМОВАх

АНТИІНФЕКЦІЙНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ М. ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА В СУЧАСНИХ соціально-економічних УМОВАх

Назва:
АНТИІНФЕКЦІЙНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ М. ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА В СУЧАСНИХ соціально-економічних УМОВАх
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,21 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ЦІХОНЬ ЗОЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 616.233-002+613.954+616-071-08
АНТИІНФЕКЦІЙНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ
М. ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА В СУЧАСНИХ соціально-економічних УМОВАх
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
14.01.10 - педіатрія
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
| Юрцева Алла Петрівна, Івано-Франківська
| державна медична академія, завідувач кафедри
| пропедевтики дитячих хвороб
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
| Ходак Лариса Анатоліївна, Харківська медична
| академія післядипломної освіти, завідувач кафедри
| дитячих інфекційних хвороб
| доктор медичних наук, професор
| Ткаченко Світлана Кузьмівна, Львівський
| державний медичний університет ім. Данила Галицького,
професор кафедри факультетської та шпитальної педіатрії
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
кафедра педіатрії №4
Захист відбудеться 25 грудня 2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, Корчагінців, 58).
Автореферат розіслано 22 листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої Ради, В.М.Савво
кандидат медичних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед захворювань дітей перших трьох років життя, які погіршують стан здоров’я, перше місце по частоті займають хвороби органів дихання (Л.І. Омельченко і співавт., 1992; А.О. Андрущук і співавт., 1999; Т.В Починок і співавт., 1999; О.Ю. Зелинская, 2000). Особливу небезпеку для стану здоров'я дітей складають повторні гострі респіраторні захворювання (ГРЗ), схильність до яких формується внаслідок зниження антиінфекційної резистентності (АІР). За сучасними даними, в основі високої захворюваності дітей лежить багатофакторність, комплекс ендо- і екзогенних причин в різних складних взаємовідношеннях. Однак, ступінь і значення окремих етіологічних і патогенетичних факторів розвитку повторних ГРЗ вимагає подальшого вивчення (Ю.В. Марушко, 1999; В.В. Бережний і співавт., 1999; А.А. Баранов, 2001). В останні роки все більшого значення надають питанню розробки регіональних програм скринінгу здоров’я, бо в різних регіонах і зонах регіону діють різні групи чинників, які спричиняють різну за характером патологію (А.Б. Каукиайнен, 1993; О.К.Нетребенко і співавт., 1997; Л.П Чичерин і співавт., 2000).
Серед факторів ризику зниженої АІР у дітей першого року життя одне з найважливіших місць належить зниженню тривалості вигодовування грудним молоком, яке є не тільки ідеальним нутрієнтом, але й містить комплекс специфічних і неспецифічних факторів захисту від інфекції (Д.В. Алперович та співавт., 1994; ; И.М.Воронцов, Е.М. Фатеева, 1997; Л.І.Тутченко, 2000; Jones E.M. et al., 1994). Тому розробка заходів по збільшенню тривалості грудного вигодовування є запорукою зниження захворюваності дітей першого року життя.
Перебіг і частота захворювань бронхолегеневої системи, зокрема ГРЗ, в значній мірі залежить від здатності організму дитини сформувати адекватну імунну відповідь на інфекційну агресію (І.С.Сміян, Т.М. Недошитко Т.М., 1997; І.В. Дмітрієева і співавт., 2001). Разом з тим, в літературі приводяться суперечливі середньостатистичні дані показників імунітету при ГРЗ без урахування вікових особливостей та періоду хвороби.
Враховуючи відсутність тенденції до зниження частоти інфекційної захворюваності немовлят, вивчення впливу несприятливих чинників на стан АІР, дослідження соціально-гігієнічних та медико-організаційних аспектів грудного вигодовування у дітей як одного з найважливіших факторів впливу на стан здоров’я дітей першого року життя, дослідження особливостей індивідуальної імунної відповіді на інфекцію та розробка методів імунотерапії і імунореабілітації є актуальними питаннями сучасної педіатрії, які потребують розробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНТИІНФЕКЦІЙНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ ДІТЕЙ ПЕРШОГО РОКУ ЖИТТЯ М. ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА В СУЧАСНИХ соціально-економічних УМОВАх

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок