Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування колористичного образу архітектури Харкова (версія історичного розвитку)

Формування колористичного образу архітектури Харкова (версія історичного розвитку)

Назва:
Формування колористичного образу архітектури Харкова (версія історичного розвитку)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,80 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Каменський Владислав Іванович
УДК 72.01
Формування колористичного образу архітектури Харкова
(версія історичного розвитку)
18.00.01 – "Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти та науки України, кафедра урбаністики.
Науковий керівник доктор архітектури, професор Кравець Володимир Йосипович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, зав. каф. образотворчого та декоративного мистецтва
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор Єжов Валентин Іванович, Київський Національний Університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри основ архітектури
кандидат архітектури, доцент Трегуб Наталія Євгенівна, Харківська державна академія дизайну та мистецтв, кафедра “Інтер'єр та обладнання”
Провідна установа Київська Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, кафедра історії, теорії архітектури та синтезу мистецтв Міністерства освіти та науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 12 вересня 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська,40; у конференц-залі архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: м. Харків, вул. Сумська,40
Автореферат розісланий 10 серпня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Шагін О.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Негативний вплив масового уніфікованого індустріального будівництва на життєве середовище людини набув неконтрольованого характеру. Це поставило під сумнів гуманістичний зміст досягнень науково-технічної революції. Здавалося б, раціонально організована діяльність на благо усього людства виявилась ірраціональною та непередбачуваною за своїми наслідками, які ставили під сумнів подальше існування як окремої людини ,так і усього людства у цілому. Величезні житлові та промислові масиви поглинали сформоване століттями житлове середовище історичних міст, сільськогосподарські угіддя та недоторкану природу. Натомість, створювалось архітектурне середовище байдуже до культурно-історичної спадщини та природного оточення.
Неможливість повнокровного розвитку культурних традицій у новоствореному життєвому середовищі поступово призвело до ерозії соціальних основ існування суспільства. Були порушені не тільки міжособові зв'язки в середині соціума, але й сформовані століттями взаємовідносини людини з оточуючим його природним і культурним середовищем, яке не витримувало навали непродуманої урбанізації.
Досвід експлуатації подібних міст яскраво засвідчує, що ці житлові утворення не відповідають психологічним і культурним потребам людини. Це стосується функціонування людини як індивідуума і як члена суспільства. Причини цього кореняться в ігноруванні природно -кліматичних, етнічних та інших регіональних особливостей природного та культурного середовища. Універсалізація усіх багатьох проявів життя всього суспільства і окремої людини призвела до створення архітектурних комплексів, які залишають відчуття похмурої нудьги. Ідеал архітекторів “білий універсальний геометричний об'єм”, відкритий сонцю та свіжому повітрю і оточений природною зеленню, перетворився на практиці у похмурий світ “сірих коробок”. Епітет “сірі” у повному обсязі відображає те психологічне враження, яке викликають сучасні міста. Безбарвність, сірість сучасної архітектури сприймаються споживачем як зовнішні прояви убозства її внутрішнього змісту.
Таким чином, щоб повернути життєвому середовищу міст притаманні йому в минулому якості психологічного комфорту, необхідно відтворити традиції міських культур, які увібрали в себе багатовіковий досвід існування людської спільності в певних природних і культурних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Формування колористичного образу архітектури Харкова (версія історичного розвитку)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок