Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИНИКНЕННЯ АРАБО-ЄВРЕЙСЬКОГО КОНФЛІКТУ В ПАЛЕСТИНІ (1897 1930 )

ВИНИКНЕННЯ АРАБО-ЄВРЕЙСЬКОГО КОНФЛІКТУ В ПАЛЕСТИНІ (1897 1930 )

Назва:
ВИНИКНЕННЯ АРАБО-ЄВРЕЙСЬКОГО КОНФЛІКТУ В ПАЛЕСТИНІ (1897 1930 )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,11 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А.КРИМСЬКОГО
БАТЕНКО Ганна Вячеславівна
УДК 94(569 4) 03; 04
ВИНИКНЕННЯ АРАБО-ЄВРЕЙСЬКОГО КОНФЛІКТУ В ПАЛЕСТИНІ
(1897 1930 )
07.00.02. – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі нової та новітньої історії Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (Міністерство освіти та науки України).
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, доцент
Щевелев Сергій Стефанович,
доцент кафедри нової та новітньої історії Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського.
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Звягельська Ірина Донівна,
Завідувач сектором з міжнародних питань Центра арабських досліджень Інституту Сходознавства РАН (м.Москва);
кандидат історичних наук,
Шендрікова Сніжана Павлівна,
науковий співробітник Лабораторії по вивченню актуальних питань історії кримських татар Кримського наукового центру НАН і МОН України (м.Сімферополь).
Провідна установа:
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна
Захист відбудеться “ 10 ” лютого 2006 р. о 14.00 на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 по захисту дисертацій в Інституті сходознавства ім.А.Кримського НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул.Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207.
Автореферат розісланий “ 10 ” січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Василюк О.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія міжнародної та британської присутності в Палестині заслуговує на серйозне вивчення і повне осмислення тому, що на виникнення єврейсько-арабської проблеми вплинуло багато чинників. Встановлення Лігою Націй британського мандата в Палестині та зв’язаний із цим особливий розмах єврейської колонізації країни було підтримано різними сіоністськими фондами. Арабо-єврейський антагонізм у Палестині, безсумнівно, є однією з основних причин ситуації, що склалась. Це зумовило особливий інтерес автора до вивчення питань, що стосуються політики Ліги Націй і Великобританії в Палестині у перші десятиріччя XX століття.
Актуальність теми визначається насамперед тим, що рубіж XIX – XX століть як найбільш цікавий період, під час якого сформувалися основи ідеології єврейсько-арабського протистояння, залишив глибокий відбиток в історії Палестини та Держави Ізраїль. Без детального й об’єктивного дослідження ситуації в Палестині та навколо неї не можна зрозуміти і правильно оцінити джерела, хід, шляхи близькосхідного конфлікту, суть якого складає проблема Палестини, без розв’язання якої неможливий вихід із найбільш тривалого післявоєнного регіонального кон-флік-ту, не можна розв’язати єврейсько-арабське питання.
Детальне і всебічне дослідження джерел, причин, проблем і уроків мандатного управління Палестиною вважається нині актуальним не тільки з історичної, але й з практично-політичної точки зору. Ця криза, перейшовши після II Світової війни в русло збройного конфлікту, впливає на становище в регіоні й світі, ставить під загрозу геополітичні інтереси, мир у багатьох країнах.
Має потребу в об’єктивному дослідженні й питання про ступінь історич-ної та політичної відповідальності Ліги Націй і країни-мандатарія. З моменту виникнення близькосхідного конфлікту у працях арабських авторів, деяких західних і радянських дослідників стало модним обвинувачувати Лігу Націй і країну-мандатарія і приписувати їм провину за все лихо й нещастя, що звалилося на арабів і євреїв у Палестині. Політика і практика Ліги Націй і Великобританії були далеко не бездоганними. На них, безперечно, лежить частина відповідальності за трагічний розвиток подій на землі Палестини, за прорахунки в національній політиці та неспроможність запобігти формуванню єврейсько-арабського протистояння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИНИКНЕННЯ АРАБО-ЄВРЕЙСЬКОГО КОНФЛІКТУ В ПАЛЕСТИНІ (1897 1930 )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок