Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК В СИСТЕМІ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК В СИСТЕМІ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

Назва:
ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК В СИСТЕМІ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САС БОГДАНА БОГДАНІВНА
УДК 336.711
ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК
В СИСТЕМІ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі банківського менеджменту та обліку Тернопільського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Гуцал Ігор Степанович,
Тернопільський національний економічний університет,
завідувач кафедрою банківського менеджменту та обліку
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Міщенко Володимир Іванович,
Центр наукових досліджень
Національного банку України, директор
кандидат економічних наук, доцент
Адамик Богдан Петрович
Тернопільський національний економічний університет,
доцент кафедри банківської справи
Провідна установа: Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України,
кафедра банківської справи, м. Київ.
Захист відбудеться “24” січня 2007 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.03 у Тернопільському національному економічному університеті за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11 а, ауд. 211.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “22” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент М. П. Шаварина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростаючі масштаби сучасної економічної діяльності, ускладнення характеру внутрішніх та зовнішніх господарських зв’язків суб’єктів господарювання створюють об’єктивні економічні передумови посилення ролі держави у регулюванні суспільного виробництва. Основні завдання економічної політики держави в умовах ринкової економіки обумовлені існуючими рівнями інфляції та безробіття, досягненням певних темпів економічного зростання і рівноваги платіжного балансу. Успішність досягнення таких цілей значною мірою залежить від ефективності роботи кредитно-фінансової системи країни, ключова ланка якої – центральний банк. Він є головним органом державного регулювання макроекономічних процесів за допомогою монетарних важелів. Відповідно до монетарних цілей центральний банк проводить державну валютну політику, основними критеріями визначення якої є рівень розвитку валютного ринку, валютний курс і пов’язана з ним стабільність національних грошей. За таких обставин валютно-курсова політика як одна з головних форм регулювання зовнішньоекономічних відносин набуває ключового значення у практичній реалізації державного впливу на перебіг усіх господарських процесів з метою реалізації стратегії економічного розвитку і розбудови ефективно функціонуючого ринкового механізму.
Валютно-фінансові відносини є складовою економіки окремих країн та світового співтовариства в цілому. Тісні економічні зв’язки між країнами мають як негативний, так і позитивний вплив на стан світової та національної валютних систем. Саме механізми валютного регулювання забезпечують стабільність валютних відносин в окремій державі й у світі, захищають національні валютні системи від негативного впливу зовнішніх та внутрішніх факторів, стимулюють розвиток зовнішньоекономічних зв’язків, сприяють вирішенню економічних проблем держави. Перехід до відкритої ринковоорієнтованої економіки, що здійснюється в Україні у межах економічної реформи, розширення зовнішньоекономічної діяльності, спрямованої на поглиблення світогосподарських зв’язків, обумовили необхідність глибокого, всебічного обґрунтування тих принципових змін, що відбуваються у процесах валютного регулювання в умовах переходу від адміністративно-командної до ринкової економіки.
Успішність проведення таких заходів значною мірою залежить від функціонування центрального банку, діяльність якого має вирішальний вплив на стабільність грошової одиниці, надійність банківських установ, дієвість платіжно-розрахункового механізму, що загалом визначає ефективність функціонування всієї економіки країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЦЕНТРАЛЬНИЙ БАНК В СИСТЕМІ ВАЛЮТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок