Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,50 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ЗАБЛОДСЬКА Інна Володимирівна
УДК 332.14:664+339
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті ім. Володимира Даля МОН України (м. Луганськ)
Науковий консультант– | доктор економічних наук, професор
Максимов Віталій Володимирович,
Східноукраїнський національний університет
ім. Володимира Даля МОН України,
завідувач кафедри економіки
підприємства (м. Луганськ).
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Якубовський Микола Миколайович,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування
НАН України”, головний науковий співробітник
відділу конкурентної політики та прогнозування
промислового потенціалу (м. Київ);
доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідуюча відділом проблем розвитку
фінансово-кредитних відносин в регіоні (м. Львів);
доктор економічних наук, професор
Степанов В’ячеслав Миколайович,
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень
НАН України, завідуючий відділом економіко-екологічних
проблем приморських регіонів (м. Одеса).
Захист відбудеться “20” червня 2008 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “16” травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.Г. Слоква


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складність питань, що потребують вирішення сучасною державною регіональною політикою, посилюються зовнішніми чинниками, що вже найближчим часом впливатимуть не тільки на розвиток країни в цілому, а й позначатимуться на динаміці економічних та соціальних процесів на регіональному рівні. Маються на увазі наближення кордонів ЄС до України та вступ до Світової Організації Торгівлі. Першочерговими у цьому контексті постають проблеми підвищення конкурентоспроможності регіонів в умовах відкритої економіки, здатності державних органів влади до здійснення регіональної політики європейського типу, яку можна розкрити через її двоаспектну характеристику. З одного боку, виходячи із загальнодержавних інтересів, має здійснюватись виробництво товарів в усіх регіонах країни, а з іншого – кожний регіон має право проводити регіональну політику з урахуванням своїх внутрішніх економічних та соціальних інтересів, виходячи з потреб споживачів, наявності відповідних регіональних ресурсів.
Цьому сприяють прийнята Концепція державної регіональної політики, у якій вперше за роки незалежності України на державному рівні визначено основні її засади на довгостроковий період, та Указ Президента України, яким ухвалено Стратегію економічного та соціального розвитку України “Шляхом європейської інтеграції” на 2004-2015 роки, де є окремий розділ “Здійснення активної державної регіональної політики”. Виходячи з того, що регіони України потребують сталого розвитку саме у сфері промисловості, саме чітко скоординована промислова політика, яка є складовою економічної, у поєднанні з нею, спроможна надати регіональній політиці того підґрунтя, завдяки якому вона буде виступати повноцінною структурно вираженою модифікацією виробничої, економічної та соціальної функцій регіонального розвитку. З цього приводу необхідним є відпрацювання в теоретичному та практичному плані підходів щодо формування, реалізації та розвитку регіональної промислової політики соціальної спрямованості.
Підґрунтям сучасної регіональної промислової політики соціальної спрямованості має бути маркетингова товарна політика виробників, яка забезпечувала би реалізацію стратегічних та тактичних заходів щодо конкурентоспроможності товарів, поширення асортименту, поліпшення якості, подовження життєвого циклу, розробки нових товарів з метою задоволення потреб регіональних споживачів та поліпшення соціально-економічних характеристик регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок