Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ ЖАНРОВИХ МОДЕЛЕЙ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО БАРОКО В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст.

ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ ЖАНРОВИХ МОДЕЛЕЙ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО БАРОКО В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст.

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ ЖАНРОВИХ МОДЕЛЕЙ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО БАРОКО В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
ТУКОВА Ірина Геннадіївна
УДК 785 (477)
ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ
ЖАНРОВИХ МОДЕЛЕЙ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО БАРОКО
В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст.
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Ковалінас Микола Анатолійович,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського,
доцент кафедри композиції (Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Кияновська Любов Олександрівна,
Львівська державна музична академія
ім. М.В.Лисенка,
завідуюча кафедрою історії музики (Львів)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Рязанцева Лариса Дмитрівна,
Донецька державна музична академія
ім. С.С.Прокоф’єва,
доцент кафедри теорії музики (Донецьк)
Провідна установа: Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової,
кафедра теорії музики та композиції (Одеса)
Захист відбудеться "26" березня 2003 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .005.01 Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, 2-й поверх, ауд.36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: м.Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий "21" лютого 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. ХХ ст. посідає особливе місце в історії світової художньої культури. Співіснування традиційного і новаторського, канонічного та евристичного стало характерною рисою цієї епохи. Серед різномаїття новацій діячі мистецтва прагнули до пошуків вічного, гармонії у хаосі життєвого потоку. Така тенденція розвитку мистецтва призвела до виникнення проблеми діалогу культур сьогодення та минулого, міжкультурних взаємодій (Л.Березовчук) сучасності та попередніх епох. Цей діалог, що став атрибутом художнього мислення ХХ ст., викликав появу різноманітних феноменів, що визначаються в науковій літературі як новий етап розвитку явищ, що вже існували в історії мистецтва (неокласицизм, необароко, неоромантизм та ін.), серед яких найяскравішим у музичному мистецтві було “необароко”.
Необхідно зазначити, що при досить значній кількості наукової літератури, де досліджуються характерні риси неокласицизму і, в тому числі, необароко, проблема специфіки відтворення жанрів західноєвропейського бароко у сучасній музиці, а особливо у різних національних школах практично не висвітлювалася. Дане дисертаційне дослідження присвячено проблемі перевтілення інструментальних жанрів західноєвропейського бароко XVII ст. в музичному мистецтві другої половини ХХ ст.
Відродження барокових музичних жанрів та їх втілення у творчості композиторів ХХ ст. – явище унікальне, але у той же час історично закономірне, зумовлене загальним інноваційним контекстом становлення мистецтва цього періоду. Так, інструментальні жанри західноєвропейського бароко стали для жанротворчих процесів ХХ ст. об’єктом всіляких експериментів. По-перше, вони відповідали “антиромантичним” тенденціям початку сторіччя до “абсолютної музики”, до сюїти, концертної форми, камерного складу виконавців, до поліфонії (В.Варунц). По-друге, дані жанри, як моделі з викристалізованим структурно-семантичним інваріантом (М.Арановський), “вільні” від свого функційного спрямування, відкривали нові можливості для творчих пошуків. Тому невипадково, що до concertі grossі, партит, сюїт зверталися композитори різних мистецьких течій, різних національних шкіл.
Об’єктом дослідження є старовинні жанрові моделі в музиці ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИХ ЖАНРОВИХ МОДЕЛЕЙ ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКОГО БАРОКО В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок