Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ КОМПЕНСАЦІЇ СКЛАДОВих струму ОДНОФАЗНОГО ЗАМИКАННЯ НА ЗЕМЛЮ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ КАР'ЄРІВ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ КОМПЕНСАЦІЇ СКЛАДОВих струму ОДНОФАЗНОГО ЗАМИКАННЯ НА ЗЕМЛЮ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ КАР'ЄРІВ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ КОМПЕНСАЦІЇ СКЛАДОВих струму ОДНОФАЗНОГО ЗАМИКАННЯ НА ЗЕМЛЮ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ КАР'ЄРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Остапчук Олександр Володимирович
УДК 621.316.9:621.616.13
РОЗРОБКА МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ КОМПЕНСАЦІЇ
СКЛАДОВих струму ОДНОФАЗНОГО ЗАМИКАННЯ
НА ЗЕМЛЮ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ КАР'ЄРІВ
Спеціальність:
05.09.03 - "Електротехнічні комплекси та системи"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі електричних машин Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки
України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник:
- доктор технічних наук, професор Шкрабець Федір Павлович,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри електричних машин.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Разумний Юрій Тимофійович, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри систем електропостачання;
- кандидат технічних наук, с.н.с. Лікаренко Анатолій Григорович, Криворізький факультет Національної металургійної академії України, Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг), доцент кафедри електромеханічного обладнання заводів.
Провідна установа:
- Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра гірничої електротехніки і автоматики
ім. Р.М.Лєйбова.
Захист відбудеться 24.11.2005 р. о__14__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07 з захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий 21.10.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07
канд. техн. наук, доцент А.А. Колб


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гірничодобувна галузь є однією з найважливіших в економіці України. Подальший розвиток гірничого виробництва пов’язаний зі збільшенням потреб в рудах чорних та кольорових металів та інших корисних копалин. При цьому підвищується енергооснащеність праці на відкритих гірничих роботах, і, як наслідок, ускладнюється система електропостачання. У свою чергу збільшення кількісних показників розподільних мереж і устаткування приводять до росту інтенсивності й імовірності ушкоджень, до погіршення умов електробезпеки.
Переважним видом несиметричних ушкоджень у кар'єрних розподільних мережах є однофазне замикання на землю - до 60-70 % від всіх видів ушкоджень. Одним з методів зменшення та локалізації ушкоджень цього виду є безконтактний спосіб гасіння дуги – заземлення нейтрали через індуктивність. При цьому найбільшу ефективність такої міри можна отримати тільки при настроюванні індуктивності в резонанс із ємністю мережі, що досягається при використанні автоматичної системи настроювання. На наслідки аварійного процесу і надійність електропостачання впливають також активна складова та складова вищих гармонік струму замикання на землю.
Характерний недолік існуючих пристроїв компенсації ємнісної складової (у деяких випадках активної) – недосконалі методи визначення контрольованих величин. Тому компенсовані мережі мають потребу в застосуванні нових систем автоматичної компенсації, що забезпечують гнучкість структури й задовольняють вимогам резонансного настроювання.
Отже розвиток методів контролю параметрів і значень аварійних струмів при ушкодженнях ізоляції та створення системи автоматичної компенсації складових струму однофазного замикання на землю для кар'єрних розподільних мереж напругою 6-10 кВ, що забезпечують підвищення електробезпеки й експлуатаційної надійності, є актуальною науковою задачею.
Значний внесок у рішення питань забезпечення надійності й електробезпеки систем електропостачання гірничих підприємств внесли вчені Бацежев Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ І ЗАСОБІВ КОМПЕНСАЦІЇ СКЛАДОВих струму ОДНОФАЗНОГО ЗАМИКАННЯ НА ЗЕМЛЮ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ КАР'ЄРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок