Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА / сторінка 4

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Досвід розвинених країн світу досить переконливо свідчить, що темпи і розвиток агропромислового виробництва, соціальна розбудова сільських територій визначаються, передусім, ставленням їх урядів до потреб і запитів сільських жителів. Дослідженням встановлено, що в Україні для соціального облаштування і розвитку села на рівні держави слід здійснити комплекс першочергових соціально-економічних заходів. Насамперед необхідно припинити тут руйнівні соціальні процеси та створити інститут власника соціального довкілля. У подальшому, враховуючи бажання територіальної громади, а саме – працюючого населення, сформувати організаційно-правові форми господарювання різних типів. І лише після цього повинна розпочатися розбудова виробничих і соціальних взаємовідносин.
Для забезпечення ефективності економіки вирішальне значення має не тільки форма власності, а й підвищення матеріального добробуту сільського населення та належного споживання соціальних послуг. З цією метою необхідно наблизити рівень життєзабезпечення сільських жителів до відповідних соціально-економічних вітчизняних і розвинених країн світу стандартів.
Дослідженням встановлено, що основною причиною невирішеності виробничих, соціально-культурних і побутових проблем, низької престижності праці на селі, посилення негативних явищ в поселенській мережі взагалі є різке зменшення всіх видів фінансування на утримання та розбудову об'єктів соціальної інфраструктури. Поглиблення кризових явищ в економіці країни, негативні міжгалузеві структурні зрушення в галузях економіки, незахищений на всіх ієрархічних рівнях паритет села, формування та перерозподіл Державного бюджету України, самоусунення держави від підтримки сільськогосподарських товаровиробників, перетворення аграрної галузі в малоприбутковий сектор народногосподарського комплексу, скорочення обсягів сільськогосподарського виробництва, особливо трудомісткої сільськогосподарської продукції, створили вкрай несприятливу ситуацію щодо розвитку об'єктів соціальної інфраструктури. Вона невпинно скорочується, занепадає і руйнується. При цьому в половині від загальної кількості сіл відсутній обов'язковий для життєзабезпечення їх набір – дитячий садок, школа, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин.
Потребує докорінного поліпшення житловий фонд на селі. Рівень комунального благоустрою сільських помешкань залишається на низькому рівні: лише 58% вулиць мають тверде покриття, 36% – освітлення, 22,5% загальної кількості сіл облаштовані водогоном, 22% – природним газом, 3,1% – каналізацією. Кожне третє село не має облаштованої зупинки громадського транспорту.
Перехід до ринкових відносин з переорієнтацією на приватні засади функціонування мають передусім спрямовуватися на поліпшення добробуту селян, формування соціального оптимуму, забезпечення їх не лише найважливішими, а й найкращими умовами життєдіяльності. Світовий досвід переконує, що збільшення виробництва матеріальних благ і підвищення ефективності аграрної галузі повинно максимально опосередковуватися належним добробутом і соціальним довкіллям.
Подолання руйнівних тенденцій у сільській поселенській мережі потребує врахування на всіх ієрархічних рівнях наслідків демографічно-розселенських процесів. На державному рівні слід опрацювати законодавчо-нормативні акти, в яких чітко визначити, насамперед, правовий статус адміністративно-територіальних одиниць та повноваження органів місцевого самоврядування щодо удосконалення територіальної організації й розміщення виробництва. Визначальним має бути не тільки максимальне збільшення виробництва валової продукції, а й поліпшення демографічної ситуації, призупинення деградації населених пунктів, примноження трудового потенціалу, забезпечення добробуту кожного сільського жителя і на цій основі – вирішення розселенської та продовольчої проблем у країні.
Провідну роль при цьому повинні відігравати сільські та селищні ради як суб'єкти реального самоврядування в безпосередній співпраці із сільськогосподарськими підприємствами, розташованими на даній території.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок