Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА / сторінка 7

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У ширшому й більш узагальненому відношенні це означає, що соціально-економічне становлення й утвердження кожного укладу (державного, приватного) та субукладів (приватно-орендного, індивідуально-орендного, господарсько-товаристського тощо) має підпорядковуватися необхідності ефективного розвитку не лише охоплюваних ним господарюючих суб'єктів, а й всієї території. Критерієм при цьому слід вважати фінансове зміцнення як кожного суб'єкта укладу й субукладів так і всієї територіальної системи життєзабезпечення. Створення такої принципово нової схеми соціальної розбудови кожного населеного пункту, заснованої на приватній власності, можливе лише з використанням соціально-економічного кооперування. Кооперація у виробничій та соціальній інфраструктурі села сприятиме розв'язанню низки важливих для села соціально-економічних проблем.
Соціальні інтереси, які реалізуються шляхом кооперації, різноманітні й можуть включати такі сфери послуг як роздрібну торгівлю, будівництво, ремонт і благоустрій житла, господарських приміщень тощо. Їх наближеність до споживача сприятиме створенню й успішному функціонуванню на селі малих і середніх підприємств, буде досить оперативно задовольняти зростаючі потреби населення, що безпосередньо впливатиме на підвищення життєвого рівня на селі.
Для ефективного функціонування кооперативів необхідно на державному рівні врегулювати відносини власності та захисту прав власника кооперативного утворення; удосконалити їх фінансово-кредитне забезпечення, особливо підтримку новостворених кооперативних агроформувань; широкого залучення інвестицій, включаючи іноземні, на розвиток, оновлення й модернізацію основних засобів спільних кооперативних формувань виробництва, послуг різного спрямування.
У третьому розділі – “Основні напрями вирішення соціальних проблем на селі” обгрунтовується для впровадження в практику програмно-цільовий механізм регулювання соціально-економічного розвитку територій. При цьому пропонується розробка державних комплексних програм, які повинні базуватися на високоефективному виробництві кожного, незалежно від форм господарювання, підприємства. Визначені основні складові економічного механізму управлінням соціальним відродженням села.
Програмно-цільовий метод регулювання соціально-економічного розвитку сільської території широко застосовується у практиці всіх держав і надзвичайно актуальний нині для України. За допомогою програм, переважно соціально-економічного спрямування забезпечується взаємозв'язок розвитку галузей агропромислового комплексу із соціальним відродженням села через бюджетне фінансування, кредитування розбудови соціальної інфраструктури,
житлового будівництва, створення нових робочих місць, підтримку фермерства, стимулювання підприємницької активності тощо.
Програма відродження кожного села повинна мати таку структуру: цілі і завдання; поліпшення демографічної ситуації; розвиток продуктивних сил, поселенської мережі і територій; реформування економічних відносин і створення засад ринкової економіки; формування повноцінного життєвого середовища; механізм їх реалізації. Цілі і завдання програми узгоджуються з основними параметрами розвитку всіх сільськогосподарських підприємств, розміщених на тій чи іншій території, в межах територіально-адміністративного утворення.
Програми соціально-адміністративного розвитку адміністративно-територіальних утворень мають бути складовою комплексних програм соціально-економічного розвитку сільських територій, району, області, які, в свою чергу, повинні бути складовою Національної програми соціальної політики держави і мають забезпечити консолідацію суспільства навколо ідеї створення соціальних цінностей у суспільстві (рис. 3).
Рис. 3. Структура формування Національної програми соціальної політики
Соціальна політика повинна спрямовуватися передусім на мотивацію та відтворення діяльності працездатного населення. Саме продуктивна праця цієї категорії населення допоможе реально забезпечити створення належного соціуму як у місті, так і на селі, перетворити кожного його жителя з пасивного спостерігача в самостійного суб'єкта суспільних дій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок