Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА / сторінка 8

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Дисертантом опрацьовані складові економічного механізму управлінням соціальним відродженням села, який дозволяє за рахунок раціонального використання фінансових можливостей всіх підприємств на території кожного поселення концентрувати кошти на пріоритетних напрямах соціальної розбудови поселенської мережі з подальшим переходом від локальних до територіально-цільових принципів регулювання її розвитку (рис 4).
Сільськогосподарське підприємство в умовах товарно-грошових відносин не може бути замкнутою системою. У процесі сільськогосподарського виробництва воно повинно функціонувати на основі територіальної інтеграції в межах адміністративно самоврядного формування. Економічні інтереси колективів сільськогосподарських підприємств, що базуються на підвищенні економічної ефективності виробництва та максимальному задоволені матеріальних й інших потреб кожного працюючого, наповнюються конкретним змістом лише тоді, коли воно поєднується із створенням оптимальних можливостей щодо належної організації побуту, відпочинку і проживання працюючих та їх сімей. У цьому контексті адміністративно-територіальна одиниця з її виконавчим органом – сільською радою – повинна являти собою злагоджений соціально-економічний комплекс, в якому всі виробничі і соціальні підрозділи підпорядковані загальним раціонально узгодженим територіальним інтересам. З цією метою на рівні сільської ради насамперед слід створити спеціальний фонд, у функціональне підпорядкування якого повинно входити формування необхідних потужностей територіального соціального комплексу для надання кожному жителю села не тільки гарантованого Конституцією України мінімального набору послуг охорони здоров'я та освіти, а й суттєвого доповнення їх якісними, різноманітними послугами житлово-комунального та побутового спрямування, культури, торгівлі, транспорту, зв'язку.
Реформованим сільськогосподарським підприємствам різних форм власності, які користуються послугами соціального спрямування (вода, дороги, електромережа тощо), при обмеженні коштів у місцевих фондах самоврядування доцільно здійснювати обов’язкові щорічні відрахування з фонду соціального розвитку до територіального фонду соціальної розбудови. Планування витрат ведеться на основі прогнозних розрахунків одержання прибутків за рік, основою яких мають бути бізнес-плани. Слід зазначити, що використання фонду на соціальну розбудову можливе за обов'язкової ухвали рішенням зборів пайовиків.
В умовах фінансової стабілізації організаційні принципи самоврядної політики щодо соціальної розбудови сільських територій на оглядовий та більш віддалений періоди мають бути спрямовані, насамперед, на селективне фінансування, яке передбачає концентрацію коштів на пріоритетних напрямах соціальної розбудови з подальшим переходом від локальних до територіально-цільових принципів регулювання розвитку територій різного ієрархічного рівня.
Рис.4. Складові економічного механізму соціального відродження села
Поряд із викладеним, необхідно забезпечити чітку адресність використання фінансових ресурсів за пріоритетними напрямами. В умовах різкого їх обмеження як на самоврядному так і господарському рівнях, тільки пріоритетність може забезпечити оптимальний варіант вирішення проблем збереження та подальшого розвитку соціального підкомплексу на селі. Всі, навіть мінімальні ресурси, влада повинна концентрувати на головних соціальних напрямах, передбачаючи обов'язкову поетапність розбудови та формування соціального блоку сільських поселень.
У подальшому, з поліпшенням фінансового стану сільських рад, з метою оптимізації комплексної дії сукупності факторів економічного та соціального розвитку сільських територій, буде доцільно зосередити повністю функцію соціальної розбудови на селі у правовій та фінансовій компетенціях місцевого самоврядування.
Функціонування запропонованого механізму забезпечить концентрацію всіх суб'єктів як самоврядного, так і господарського рівнів на соціальній розбудові села, що сприятиме збереженню сільської поселенської мережі, ефективному зростанню матеріального добробуту селян та поліпшенню демографічної ситуації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ УМОВИ СОЦІАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ СЕЛА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок