Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІжпоколінні особливості колективних ідентифікацій в умовах інтенсивних соціальних змін

МІжпоколінні особливості колективних ідентифікацій в умовах інтенсивних соціальних змін

Назва:
МІжпоколінні особливості колективних ідентифікацій в умовах інтенсивних соціальних змін
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Свинаренко Арсеній Миколайович
УДК 316.346.36:316.4.051.6
МІжпоколінні особливості
колективних ідентифікацій в умовах інтенсивних соціальних змін
Спеціальність 22.00.03 – соціальна структура та соціальні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі методології та методів соціологічних досліджень
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Волович Володимир Ілліч,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри методології та методів соціологічних досліджень
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Куценко Ольга Дмитрівна,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
завідувач лабораторії соціологічних досліджень
Кандидат соціологічних наук, доцент
Оксамитна Світлана Миколаївна,
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”,
завідувач кафедри соціології
Провідна установа: Інститут соціології НАН України
Захист відбудеться „ 21_ ”_06_____ 2004 року о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.30 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „_17_”___05 ____ року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тарабукін Ю.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Наприкінці ХХ століття змінився політичний та соціальний ландшафт Європи. Після розпаду СРСР на карті Східної Європи з’явилося багато держав з різними національними, культурними та політичними традиціями, зокрема Україна. Одночасно західноєвропейські держави знаходяться на етапі найінтенсивнішого об’єднання. Два протилежних процеси збіглися в часовому проміжку: інтеграція західноєвропейських держав і дезінтеграційні процеси на пострадянському просторі. Це у свою чергу пов’язано з інтенсивними соціальними змінами й необхідністю переосмислення великої кількості питань з повсякденного життя кожної людини як в Західній, так і в Східній Європі. Серед цих питань – збереження етнічних культур та їх самобутності, підтримка розвитку етнічних культур та мов, а також питання громадянства, свободи руху, зайнятості.
Політичні та економічні зміни в Україні та Західній Європі неминуче ставлять людей, особливо молодь, в ситуацію підвищеної політичної, економічної та соціальної невизначеності. Виникають нові колективні ідентичності, наприклад „громадянин незалежної України”, „громадянин Європи”, але ж сутність цих ідентичностей не завжди остаточно зрозуміла. Це означає, що існують проблеми для створення норм життя у новій державі в нових соціо-економічних, політичних умовах. Для створення цих нових норм важко застосувати досвід попередніх поколінь, тому що він був сформований під час панування суттєво іншої політичної та економічної системи, не вистачає історичної пам'яті та власних політичних традицій, які б відповідали новим реаліям.
З’являються специфічні умови для етнічного та громадянського самовизначення, переосмислення традиційних ідентичностей та формування нових ідентичностей. Виникають альтернативи розвитку: намагатися все впорядкувати та повернути до того, що було раніше, або прийняти мінливість й амбівалентність як природну частину сучасного культурного, політичного та економічного життя, де постійно змінюються правила, орієнтири та цінності.
Структурні політичні та економічні зміни в українському суспільстві викликають специфічні проблеми адаптації різних груп населення до нових реальностей (тобто багатопартійність, вільний ринок, безробіття тощо.) Велика кількість факторів може сприяти чи перешкоджати участі у змінах і адаптації представників тих чи інших поколінь, тому що пережите минуле і специфіка соціалізації в інших політичних та економічних умовах впливає на політичні й етнічні уявлення в теперішній час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІжпоколінні особливості колективних ідентифікацій в умовах інтенсивних соціальних змін

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок