Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження і розробка технології виробництва конвертерної сталі з керуванням окисленістю металу і шлаку

Дослідження і розробка технології виробництва конвертерної сталі з керуванням окисленістю металу і шлаку

Назва:
Дослідження і розробка технології виробництва конвертерної сталі з керуванням окисленістю металу і шлаку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ
ІМ. З. І. НЕКРАСОВА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЛИТВІНОВ ЛЕОНІД ФЕДОРОВИЧ
УДК 669.184.28:669.787 001.5.083.133
Дослідження і розробка технології виробництва конвертерної сталі
з керуванням окисленістю металу і шлаку
Спеціальність 05.16.02“
Металургія чорних металів”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2001 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті чорної металургії Національної академії наук України.
Науковий керівник — доктор технічних наук, старший науковий співробітник Старов Ремуальд Вікторович.
Інститут чорної металургії, відділ фізико-технічних проблем виробництва сталі.
Старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Чернятевич Анатолій Григорович.
Дніпропетровський державний технічний університет. Завідуючий кафедрою рудно-термічних процесів.
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник ДУША Віктор Михайлович.
Національна металургійна академія України. Замісник завідуючого кафедрою металургії сталі з науки.
Провідна установа – Донецький національний технічний університет, кафедра електрометалургії і конвертерного виробництва сталі, Міністерство освіти України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 14.12.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.231.01 при Інституті чорної металургії НАН України (49050 ,м. Дніпропетровськ, пл. академіка Ста-родубова, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту чорної металургії (49050, м. Дніпропетровськ, пл. академіка Стародубова, 1).
Автореферат розісланий 12.11.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Левченко Г. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Основними задачами чорної металургії України на сучасному етапі є технічне переозброєння, ресурсо- і енергозбереження, підвищення якості металопродукції і забезпечення її конкурентоспроможності на світовому ринку.
Актуальність роботи. Розглядаючи технологію виробництва конвертерної сталі, приходимо до висновку, що хід і основні показники конвертерного процесу в значній мірі визначаються окисленням шлаку і металу по ходу продувки, а якість сталі – окисленням металу на розливі. А втім, поки що немає робіт, в яких розглядалось би окислення металу і шлаку в комплексі на всіх етапах виробництва конвертерної сталі. Дана робота – спроба заповнити цю прогалину.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась відповідно з координаційними планами за напрямом “Сталеплавильне виробництво”, планами науково-технічних робіт Єнакіївського металургійного заводу, НАН України, дослідних і учбових інститутів.
Мета і задачі досліджень. Розробка технології, яка дозволить ефективно управляти окисленням шлаку і металу на всіх етапах виробництва конвертерної сталі для поліпшення її якості і підвищення техніко-економічних показників. Задачі досліджень: визначення впливу FeO і Fe2O3 на окислення конвертерних шлаків по ходу продувки, дослідження впливу дуттєвого режиму на окислення шлаків і розробка дуттєвого режиму, який дозволить знизити окислення шлаків; розробка складу і технології виробництва конвертерного флюсу для істотного поліпшення шлакоутворення без зниження частки брухту в шихті; розробка технологічних прийомів, для зниження окислення кінцевих шлаків в умовах вимушеного передуву; розробка технологічних прийомів, які дозволять ефективно регулювати окислення киплячих, напівспокійних і спокійних сталей на розливі; розробка технології виробництва низьколегованих сталей із зниженим вмістом кремнію.
Об'єкт досліджень — процеси виплавки, розкислення і розливу киснево-конвертерної сталі.
Предмет досліджень – окислення шлаку і металу на всіх етапах виробництва конвертерної сталі.
Методи досліджень — аналіз динаміки процесу за результатами 127 плавок з проміжними відборами проб металу і шлаку, проведення експериментів на промислових і лабораторних конвертерах, індукційних печах. Математична обробка результатів з використанням ПЕОМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Дослідження і розробка технології виробництва конвертерної сталі з керуванням окисленістю металу і шлаку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок