Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Імпульсно-періодичні джерела потужного випромінювання субмікронного діапазону

Імпульсно-періодичні джерела потужного випромінювання субмікронного діапазону

Назва:
Імпульсно-періодичні джерела потужного випромінювання субмікронного діапазону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,10 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Шевченко Валерій Вікторович
УДК 621.373.826:535.37
Імпульсно-періодичні джерела потужного випромінювання субмікронного діапазону
01.04.01 - фізика приладів, елементів і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова
Національної академії наук України.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Тихонов Євген Олександрович,
Інститут фізики Національної академії наук України,
головний науковий співробітник, м. Київ;
доктор фізико-математичних наук, професор
Рожицький Микола Миколайович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри біомедичних електронних пристроїв та систем, м. Харків;
доктор фізико-математичних наук, професор
Кокодій Микола Григорович,
Національний фармацевтичний університет МОЗ України, професор кафедри фізики, м. Харків.
Провідна установа: | Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра квантової радіофізики, м. Київ.
Захист відбудеться “ 11 ” березня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків-77, площа Свободи, 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків-77, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 25 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Субмікронний діапазон електромагнітних хвиль відіграє важливу роль у багатьох областях діяльності людини, тому розробці та створенню джерел цього випромінювання, призначених для чисельних галузей науки, техніки, технології і медицини, завжди приділялася належна увага. Створення лазерів дозволило розширити можливості традиційних методів і приладів та створити принципово нові системи, що значно розширило коло їхнього застосування. Цьому сприяли унікальні параметри лазерного випромінювання, такі як високий ступінь когерентності і спрямованості, великі рівні потужності й енергії, можливість спектрально-селективної взаємодії з об'єктами, тощо.
Багато прикладних задач потребує, щоб потужність випромінювання джерел субмікронного випромінювання була досить високою. При цьому ефективне вирішення більшості з них може бути забезпечене в імпульсно-періодичному (І-П) режимі, який дозволяє досить легко досягати пікової потужності випромінювання порядку 102106 Вт при відносно невисокому енергоспоживанні, що складно, а в багатьох випадках і неможливо отримати в неперервному режимі.
Для вирішення численних задач, у яких використовується спектрально-селективна взаємодія електромагнітних хвиль з речовиною, потрібні джерела субмікронного випромінювання з перестроюванням частоти в оптичному діапазоні, включаючи видиму та прилеглі інфрачервону (ІЧ) й ультрафіолетову (УФ) ділянки, де розташовані характерні смуги поглинання атомних, іонних і молекулярних систем, а також конденсованих середовищ. При цьому вимоги до спектрального складу випромінювання в різних задачах різні, що залежить від властивостей об'єкта досліджень.
До теперішнього часу різні ділянки субмікронного діапазону освоєні неоднаково. Найбільш сприятлива ситуація складається в ближньому ІЧ діапазоні, де когерентне випромінювання з перестроюванням частоти забезпечують твердотільні лазери, напівпровідникові лазерні системи, а також лазери на барвниках (ЛБ). У видимій області спектра неперервне перестроювання довжини хвилі випромінювання можна реалізувати за допомогою лазерів на барвниках (ЛБ). Гірше освоєна УФ ділянка спектра: якщо виключити з розгляду лазери на вільних електронах, для роботи яких необхідні прискорювачі заряджених частинок, безпосередня генерація випромінювання з перестроюванням частоти в УФ діапазоні отримана в основному з ЛБ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Імпульсно-періодичні джерела потужного випромінювання субмікронного діапазону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок