Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концепція влади в філософії Б.Спінози

Концепція влади в філософії Б.Спінози

Назва:
Концепція влади в філософії Б.Спінози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,53 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.C. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Димерець Ростислав Йосипович
УДК 141.132
Концепція влади
в філософії Б.Спінози
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України (кафедра філософії).
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Хома Олег Ігоревич,
Вінницький національний технічний університет,
МОН України, завідувач кафедри філософії.
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Аляєв Геннадій Євгенович,
Полтавський національний технічний університет
імені Юрія Кондратюка, МОН України,
завідувач кафедри філософії
та соціально-політичних дисциплін;
кандидат філософських наук
Баумейстер Андрій Олегович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, асистент кафедри
філософії філософського факультету.
Провідна установа: | Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, МОН України,
кафедра філософії, м. Київ..
Захист відбудеться “ 24 ” березня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано “ 22 ” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук |
Ситніченко Л.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В час духовного відродження й розвитку української філософської культури як невід’ємної складової світової філософської культури величезної актуальності набуває долучення української філософської думки до розгляду найактуальніших проблем сучасності. До таких проблем відноситься питання про владу, одне з наріжних питань не лише суспільно-політичного дискурсу, але й філософії. Все більше поширюється уявлення про те, що „дискурс влади” значною мірою визначає горизонт розгортання інших дискурсів, і що, отже, підходи до виокремлення та аналізу цього дискурсу є важливими як для теоретичної й практичної філософії, так і для політології, соціології, культурології. Водночас поняття влади часто не відрізняють від поняття владних відносин, через що предметом аналізу стає не влада як така, а певні окремі техніки чи технології досягнення панування одних людей над іншими. При такій редукції поза увагою неминуче залишається питання про сутнісний зв’язок між суб’єктами й об’єктами панування, так само, як і питання про те, на чому базується сама можливість панування, а вся складна сутність влади розглядається крізь призму лише якогось одного чи декіль-кох з її аспектів. Дослідження владної проблематики потребує комплексного підходу, а отже звернення до історико-філософської традиції, представленої творчістю видатних філософів. Одним із таких філософів був Б.Спіноза, який розробив оригінальне вчення про владу як про таке панування над дійсністю, в основі якого лежить інтелектуальна могутність людини, що, будучи модусом природної могутності – субстанційної основи дійсності, – є надійним підґрунтям такого панування. В контексті цього вчення Б.Спіноза висвітлив принципи, на яких здатні базуватися водночас індивідуальна свобода й державна могутність. З огляду на це, дослідження є актуальним тому, що, по-перше, попри значну увагу до філософії Б.Спінози, кількість філософсько-аналітичних праць, присвячених власне його концепції влади, ще й досі залишається недостатньою; по-друге, все ще бракує історико-філософських досліджень, які були б присвячені аналізу теорій і концепцій таких суспільно-історичних і культурних феноменів, як влада, й послідовно здійснювалися б із застосуванням комплексного методологічного підходу та з урахуванням сучасних вимог стосовно термінологічного аналізу відповідних понять.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Концепція влади в філософії Б.Спінози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок