Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ДОВЖИНИ І РАЦІОНАЛЬНИХ РЕЖИМІВ КРІПЛЕННЯ КІНЦЕВИХ ДІЛЯНОК ЛАВ

ОБҐРУНТУВАННЯ ДОВЖИНИ І РАЦІОНАЛЬНИХ РЕЖИМІВ КРІПЛЕННЯ КІНЦЕВИХ ДІЛЯНОК ЛАВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ДОВЖИНИ І РАЦІОНАЛЬНИХ РЕЖИМІВ КРІПЛЕННЯ КІНЦЕВИХ ДІЛЯНОК ЛАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
ФИЛИМОНОВ ПАВЛО ЄВГЕНОВИЧ
УДК 622.834.1
ОБҐРУНТУВАННЯ ДОВЖИНИ І РАЦІОНАЛЬНИХ
РЕЖИМІВ КРІПЛЕННЯ КІНЦЕВИХ ДІЛЯНОК ЛАВ
Спецiальнiсть 05.15.02 – "Пiдземна розробка родовищ корисних копалин"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів НАН України
(м. Донецьк)
Науковий керівник:
доктор технічних наук Антипов Ігор Владиславович, завідувач відділу прогнозу та боротьби з газодинамiчними явищами у шахтах Інституту фізики гірничих процесів НАН України (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Гребьонкін Сергій Семенович, завідувач кафедри гірничої геомеханiки Донецького національного технічного університету (м. Донецьк)
кандидат технічних наук Дубов Євген Дмитрович, заступник директора з наукової роботи Донецького науково-дослідного вугільного інституту Мiнпаливенерго України (м. Донецьк)
Провiдна установа:
Інститут геотехнічної механіки ім. М.С.Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться 01.07.2004 р. о 13 годинi на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.184.02 при Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: вул. Рози Люксембург, 72, 83114, м. Донецьк
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: вул. Рози Люксембург, 72, 83114, м. Донецьк
Автореферат розісланий 28.05.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 11.184.02,
кандидат технічних наук О.В.Гладка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Програмою "Українське вугілля" (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.09.2001 р. № 1205) передбачається збільшення видобутку вугілля до 106,14 млн. т у 2010 р. Це може бути досягнуте шляхом удосконалення і відновлення техніки і технологій вуглевидобутку. Основним засобом ведення очисних робіт на шахтах України є комплекси устаткування з механізованим крiпленням. Тому підвищення ефективності комплексно-механізованої технології очисних робіт є актуальною галузевою задачею.
В останні роки намітилися нові тенденції в розвитку засобів і технологій очисних робіт, якi обумовлені необхідністю підвищення ефективності взаємодії механізованого крiплення з нестійкими породами покрівлі на кінцевих ділянках лав.
В даний час накопичений значний досвід конструювання спеціального крiплення для нестійких порід покрівлі, у тому числі і для кінцевих ділянок очисних вибоїв. Пошук перспективних технологічних і технічних рішень орієнтований не тільки на модернізацію існуючого механізованого крiплення, але і на створення принципово нових засобів кріплення для кінцевих ділянок очисних вибоїв. Деяке з такого крiплення пройшло лабораторні, стендові і шахтні випробування, але його широке застосування стримується відсутністю науково обґрунтованих методів для визначення раціональних силових параметрів і режимів взаємодії з нестійкими породами. При цьому повинні враховуватися особливості протікання геомеханiчних процесів на кінцевих ділянках лав.
Виконаними раніше дослідженнями були встановлені закономірності прискорення геомеханiчних процесів у гірничому масиві, що полягають у зміні швидкості конвергенції вміщуючих порід при виконанні процесів очисного циклу. Однак, наявні залежності конвергенції вміщуючих порід необхідно уточнити з урахуванням високої швидкості посування очисного вибою. Крім того, недостатньо обґрунтовані кількісні критерії оцінки довжини зон на кінцевих ділянках високопродуктивних лав, де необхідно розміщати спеціальні засоби кріплення.
Таким чином, об'єктивно виникла необхідність у наукових дослідженнях, спрямованих на уточнення залежностей прискорення конвергенції бічних порід уздовж очисного вибою, що має високу швидкість посування, обґрунтування критерію довжини зон незадовільної взаємодії крiплення з гірничим масивом і розробку вимог до крiплення, що забезпечує збереження суцiльностi порід покрівлі на кінцевих ділянках високопродуктивних лав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ДОВЖИНИ І РАЦІОНАЛЬНИХ РЕЖИМІВ КРІПЛЕННЯ КІНЦЕВИХ ДІЛЯНОК ЛАВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок