Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАНАЛЬЦЕВІ ДИСФУНКЦІЇ ПРИ ДІАБЕТИЧНІЙ НЕФРОПАТІЇ

КАНАЛЬЦЕВІ ДИСФУНКЦІЇ ПРИ ДІАБЕТИЧНІЙ НЕФРОПАТІЇ

Назва:
КАНАЛЬЦЕВІ ДИСФУНКЦІЇ ПРИ ДІАБЕТИЧНІЙ НЕФРОПАТІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАСОВСЬКА Катерина Олександрівна
УДК: 616.61 – 002:616.379-008.64
КАНАЛЬЦЕВІ ДИСФУНКЦІЇ
ПРИ ДІАБЕТИЧНІЙ НЕФРОПАТІЇ
14.01.02 - внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор
медичних наук, професор Семидоцька Жанна Дмитрівна
Харківський державний медичний університет,
завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №2
Офіційні опоненти: Член – кореспондент НАН України, академік АМН
України, доктор медичних наук, професор Пиріг Любомир Антонович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри нефрології;
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Хворостінка Володимир Миколайович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри факультетської терапії.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця,
кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб №2, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться ”29” червня 2005р. о 10. 00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна,4
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного медичного університету МОЗ України ( 61022, м. Харків, пр. Леніна,4).
Автореферат розісланий ”29” травня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Т. В. Фролова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукровий діабет (ЦД) в усьому світі визнано однією з найважливіших проблем сучасної медицини: швидко зростає захворюваність ( на цей час в світі нараховується понад 150 млн. хворих), залишається високою смертність від ЦД, яка посідає 3 місце в світі після раку та серцево-судинних захворювань). Лікування хворих лягає великим тягарем на суспільство в цілому. У комплексній програмі „Цукровий діабет”, яка діє в Україні з 1999 року, головною метою визначається ”зниження рівня захворювань на цукровий діабет, зменшення кількості ускладнень внаслідок цієї хвороби, які призводять до інвалідності і смертності, а також збільшення тривалості і якості життя хворих на цукровий діабет”.
Одним з найтяжчих ускладнень ЦД є діабетична нефропатія (ДН), яка розглядається як провідна ланка системної мікроваскулярної патології при ЦД типів 1 та 2 і неухильно призводить до розвитку хронічної ниркової недостатності (ХНН) (Л.А. Пиріг, 2001; Т. Д. Никула, 2001; Lokatelli F., 2003 ).
Середня тривалість життя після появи перших клінічних симптомів ДН значно скорочується і становить в середньому 4,8 роки. У США та Західній Європі кожний третій пацієнт з термінальною ХНН, який лікується програмним гемодіалізом (ПГ) і перитонеальним діалізом (ПД), хворіє на ЦД (Parving H. – H., 2001). Ця когорта пацієнтів постійно зростає, що зумовлено підвищенням частоти захворюваності на ЦД, збільшенням тривалості життя хворих, ефективності лікування артеріальної гіпертензії (АГ) та ішемічної хвороби серця, поширенням використання сучасних замісних медичних технологій. Але сумарна кількість хворих, які виживають в умовах ПГ і ПД, через 2 роки становить лише 60%, а через 4 роки ледве перевищує 20%. Крім того, варто наголосити, що ці методи лікування є високо затратними, а ефективність трансплантації нирки при ЦД значно нижча, ніж при інших нефропатіях.
Тому вивчення патогенезу розвитку ХНН при діабетичній нефропатії з метою визначення чинників її прогресування, можливостей продовження додіалізного періоду є вельми актуальним.
Натепер найнадійнішим доклінічним критерієм ДН вважається, мікроальбумінурія, яка свідчить про ураження клубочків нирок і з’являється при загибелі 50 – 70% клубочків. Між тим, гіперфільтрація, гіперперфузія нирок виявляються вже в дебюті цукрового діабету, а структурні зміни в клубочках при тривалості ЦД не менше за 5 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КАНАЛЬЦЕВІ ДИСФУНКЦІЇ ПРИ ДІАБЕТИЧНІЙ НЕФРОПАТІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок