Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИННИКИ СОЦІАЛЬНОГО ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА (соціально-філософський аналіз)

ЧИННИКИ СОЦІАЛЬНОГО ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА (соціально-філософський аналіз)

Назва:
ЧИННИКИ СОЦІАЛЬНОГО ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,77 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
імені ІВАНА КОЖЕДУБА
КРИВОКОНЬ Олександр Григорович
УДК 1:301.28
ЧИННИКИ СОЦІАЛЬНОГО ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
(соціально-філософський аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Міністерство оборони України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Квіткін Петро Васильович,
Харківський університет Повітряних Сил
імені Івана Кожедуба,
начальник кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ананьїн Валерій Опанасович,
Військовий інститут телекомунікацій та
інформатизації Національного технічного
університету України “КПІ”, професор
кафедри військово-гуманітарних наук;
кандидат філософських наук, доцент
Гончаренко Леонід Олександрович,
Харківський державний медичний
університет, доцент кафедри філософії,
соціології, релігієзнавства.
Захист відбудеться 29 листопада 2007 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Сумська 77/79.
Автореферат розісланий 26 жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Є.М. Мануйлов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Історія розвитку людства – це історія зльоту й падіння людського генію, історія створення справжніх чудес світу і засобів знищення людства, проявів високої духовності, благородства і варварського знищення цілих країн і народів. Неоднозначність і суперечливість історичного процесу обумовлені не лише природними, економічними, соціальними, політичними та духовними факторами, але й здатністю народів та окремої особистості впливати на перебіг історичних подій, зміст і спрямованість історичного розвитку.
Проблема особистості, її формування та розвитку належить до вічних проблем людства і завжди привертала увагу науковців, політичних діячів і громадськості. Значної акцентуації проблема набувала в умовах соціальних трансформацій в окремих країнах, на зламі цивілізацій і переходу людства до нових історичних епох.
Актуальність дослідження чинників соціального формування особистості в умовах розбудови інформаційного суспільства зумовлена декількома обставинами.
По-перше, необхідністю визначення сутності, змісту та особливостей процесу формування особистості в умовах входження людства до інформаційної ери. Кожна нова історична епоха, як яскраво свідчить історичний досвід людства, висуває нові вимоги не лише до соціально-типологічних якостей, якими має володіти особистість у нових умовах буття соціуму, але й до процесу її формування.
По-друге, потребами виявлення трансформації в ієрархії чинників соціального формування особистості, обумовленої процесами змін в усіх сферах суспільної життєдіяльності, що відбувається під впливом переходу людства до інформаційної ери і розбудови інформаційного суспільства. Виявлення особливостей детермінації процесу соціального формування особистості в умовах розбудови інформаційного суспільства дозволить як прогнозувати соціально-типологічні якості, яких набуватиме особистість і здійснювати корегування процесу їх формування.
По-третє, потребами визначення домінуючих тенденцій у формуванні особистості в умовах становлення інформаційного суспільства, детермінованих змінами в ієрархії чинників соціального формування особистості.
По-четверте, необхідністю з’ясування сутності і змісту соціального механізму формування особистості в умовах розбудови інформаційного суспільства, визначення напрямків діяльності щодо оптимізації процесу формування особистості в умовах становлення основ інформаційного суспільства в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЧИННИКИ СОЦІАЛЬНОГО ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ РОЗБУДОВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок