Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Одномодові волоконні світловоди зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі

Одномодові волоконні світловоди зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі

Назва:
Одномодові волоконні світловоди зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний Університет
інформаційно-комунікаційних технологій
Котенко Михайло Олександрович
Удк 681.7.068.4
Одномодові волоконні світловоди
зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі
05.12.20 – Оптоелектронні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Каток Віктор Борисович,
Державний університет інформаційно-
комунікаційних технологій, завідувач
кафедрою волоконно-оптичних ліній зв’язку
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Панфілов Іван Павлович,
Одеська національна академія зв’язку
ім. О.С. Попова, завідувач кафедрою
основ схемотехніки
доктор фіз. – мат. наук, професор
Григорук Валерій Іванович,
Київський національний університет
ім. Т. Г. Шевченка, декан ф-ту радіофізики,
завідувач кафедрою квантової радіофізики
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”, м. Київ.
Захист відбудеться “ 23 ” червня 2005 р. о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.861.01 Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій за адресою: 03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій за адресою: 03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 7.
Автореферат розіслано “ 21 ” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
к.т.н., доцент Кунах Н. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційну роботу присвячено дослідженню радіально-неоднорідних одномодових волоконних світловодів (ОВС) та пристроїв на їх основі, із застосуванням розробленого нового підходу до реалізації методу стратифікації розв’язання хвилевих рівнянь та запропонованої методики розрахунку оптичних характеристик світловодів, а також експериментальному дослідженню втрат на макрозгинах світловодів.
Актуальність теми. Зростання пропускної спроможності волоконно-оптичних систем передачі (ВОСП), з використанням існуючих та з впровадженням нових технологій, потребує оптимізації параметрів одномодових волоконних світловодів, які можуть виготовлятись за вже добре відпрацьованими технологіями. Серед характеристик ОВС особливої ваги набуває хроматична дисперсія, величина якої повинна бути якомога меншою. Разом з тим для ВОСП зі спектральнім розділенням каналів (ВОСП СРК) необхідно залишати певну частку хроматичної дисперсії в усіх типах волокна лінійного тракту для мінімізації чотирихвилевого змішування та деяких інших нелінійних ефектів. Тому створення ефективних компенсаторів хроматичної дисперсії, також і широкосмугових, на основі розроблення спеціальних ОВС та пошук ОВС для дисперсійних карт є вкрай актуальним. Дисперсійний менеджмент виділився в самостійну проблему, вирішення якої сприятиме розвитку надвисокошвидкісних систем (STM-256 – STM-4096) та солітонних ВОСП.
З появою новітніх вимог до передавальних характеристик одномодових волоконних світловодів постає проблема моделювання і аналізу електродинамічних характеристик ОВС та оптимізації їхніх параметрів. Було багато спроб вирішити проблему, в основному з використанням методики багатопараметричного перебору. Суттєвий недолік цієї методики – великий час розрахунку, тому виникає потреба в швидкодіючому методі аналізу електродинамічних характеристик ОВС. Вирішити поставлену задачу, не маючи надійного та швидкодіючого методу повного аналізу світловодів, неможливо.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в рамках НДР Науково-інженерного центру лінійно-кабельних споруд Державного Університету інформаційно-комунікаційних технологій: з напрямку “Оптичний зв’язок” за темою “Дослідження оптичних волоконних світловодів у техніці зв’язку” № держреєстрації 0196U003678; з напрямку “Прикладні дослідження у сфері сучасних інформаційних систем зв’язку” за темою “Розробка системних питань щодо вибору оптичних кабелів та волокон як середовища передавання інформації в транспортній мережі зв’язку України”, № держреєстрації 0103V007212; за Державною науково-технічною програмою “Телекомунікаційні системи та інформаційні ресурси” за темою “Оптоелектронні технології для телекомунікаційної інфраструктури”, № держреєстрації 0104V006237.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Одномодові волоконні світловоди зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок