Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА ТА УМОВИ ІСНУВАННЯ ВПОРЯДКОВАНИХ ФАЗ СПЛАВІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА ТА УМОВИ ІСНУВАННЯ ВПОРЯДКОВАНИХ ФАЗ СПЛАВІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

Назва:
ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА ТА УМОВИ ІСНУВАННЯ ВПОРЯДКОВАНИХ ФАЗ СПЛАВІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,85 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОДЛЕВСЬКА
Оксана Олександрівна
УДК 539.2
ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА ТА УМОВИ ІСНУВАННЯ ВПОРЯДКОВАНИХ ФАЗ СПЛАВІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2004 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізики металів
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:доктор фізико-математичних наук
Репецький Станіслав Петрович
професор кафедри фізики функціональних матеріалів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Гречко Леонід Григорович
провідний науковий співробітник інституту
хімії поверхні НАН України. (м. Київ).

доктор фізико-математичних наук, професор
Якібчук Петро Миколайович
завідувач кафедри фізики металів фізичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
(м. Львів)
Провідна установа: Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться " 14 " червня 2004 р. о 16 30  годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д .001.23 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022 Київ, проспект акад. Глушкова, , аудиторія №200, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, ).
Автореферат розіслано “ 12 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Б.А. Охріменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Фазові перетворення порядок-безлад й обумовлені ними зміни фізичних властивостей займають помітне місце та є однією з актуальних проблем фізики твердого тіла. Суттєві успіхи в описі таких фазових переходів зумовлені розвитком електронної теорії. Ефекти впливу далекого атомного впорядкування на енергетичний спектр електронів, що пов’язані з виникненням енергетичної щілини та переходом метал-діелектрик, вперше були передбачені в роботах Смирнова А.А. Подальші дослідження впливу атомного впорядкування на енергетичний спектр електронів та електропровідність сплавів були спочатку виконані в роботах Макарова С.І. (1975-1976 рр.), а потім в роботах Репецького С.П. (1990 – 2001 рр.). В роботах Репецького С.П. було показано, що у випадку близького впорядкування на кривій енергетичної залежності густини електронних станів виникає характерний провал, що призводить до утворення енергетичної квазіщілини при встановленні далекого порядку. Виявлено, що поведінка електропровідності, а також характер атомного впорядкування суттєво залежать від положення рівня Фермі по відношенню до зазначеної квазіщілини. Для таких електронних концентрацій, для яких рівень Фермі лежить поза областю квазіщілини, електропровідність сплаву зі збільшенням ступеня впорядкування зростає. Якщо рівень Фермі попадає в область квазіщілини, спостерігається аномальна поведінка електропровідності: з впорядкуванням вона зменшується.
Однак у зазначених вище роботах при описі електронних станів не враховувалися коливання кристалічної гратки та електрон-фононна взаємодія, що можуть давати значні внески в енергію упорядкування, параметри міжатомних кореляцій і істотно впливати на властивості сплаву.
Варто вказати, що в роботах Sacchetti F. (1979,1980) зроблена спроба врахувати внесок електрон-фононної взаємодії в термодинамічний потенціал і електронну теплоємність сплаву. У роботах Chen An-Ben, Weisz G., Sher A. (1972) та Куземського А.Л. (1983) досліджений вплив електрон-фононної взаємодії на електропровідність неупорядкованих сплавів. Однак у цих роботах не були враховані міжатомні кореляції, а електрон-фононна взаємодія вважалася слабкою.
Давно вже розвивається підхід для розрахунку вільної енергії, параметрів міжатомних кореляцій, що ґрунтується на методі псевдопотенціалу. Однак параметри псевдопотенціалів перехідних металів резонансним чином залежать від положення рівня Фермі по відношенню до значень енергії електронів в 3d станах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННА СТРУКТУРА ТА УМОВИ ІСНУВАННЯ ВПОРЯДКОВАНИХ ФАЗ СПЛАВІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок