Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕТОДУ ГРАНИЧНИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ В ТЕОРІЇ ОРТОТРОПНИХ ОБОЛОНОК З РОЗРІЗАМИ ТА ОТВОРАМИ

РОЗВИТОК МЕТОДУ ГРАНИЧНИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ В ТЕОРІЇ ОРТОТРОПНИХ ОБОЛОНОК З РОЗРІЗАМИ ТА ОТВОРАМИ

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДУ ГРАНИЧНИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ В ТЕОРІЇ ОРТОТРОПНИХ ОБОЛОНОК З РОЗРІЗАМИ ТА ОТВОРАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНИХ ПРОБЛЕМ МЕХАНІКИ І МАТЕМАТИКИ
ім. Я.С.ПІДСТРИГАЧА
 
Довбня Катерина Миколаївна
УДК 539.3
РОЗВИТОК МЕТОДУ ГРАНИЧНИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ
РІВНЯНЬ В ТЕОРІЇ ОРТОТРОПНИХ ОБОЛОНОК
З РОЗРІЗАМИ ТА ОТВОРАМИ
01.02.04 - Механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної і прикладної механіки Донецького національного університету
Науковий консультант – академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Шевченко Володимир Павлович, Донецький національний університет, ректор, завідувач кафедри.
Офiцiйні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Камінський Анатолій Олексійович, Iнститут механiки iм. С.П. Тiмошенко НАН України, завiдувач вiддiлу;
доктор фізико-математичних наук, професор Осадчук Василь Антонович, Національний університет “Львівська політехника”, завiдувач кафедри;
доктор фізико-математичних наук, професор Саврук Михайло Петрович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, завідувач відділу.
Провiдна установа: Дніпропетровський національний університет.
Захист відбудеться 1 квітня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.195.01 в Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України за адресою: 79053, м. Львів, вул. Наукова, 3 “б”.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці ІППММ ім. Я.С.Підстригача НАН України (м. Львів, вул. Наукова, 3 “б”).
Відгук на автореферат просимо надсилати за адресою: 79053, м. Львів, вул. Наукова, 3 “б”, ІППММ ім. Я.С.Підстригача НАН України, вченому секретарю спеціалізованої ради.
Автореферат розісланий 28 лютого 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
кандидат фізико-математичних наук Шевчук П.Р.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Тонкі оболонки різноманітної конфігурації широко застосовуються в різних галузях сучасної техніки, авіабудуванні, суднобудуванні, промисловому та цивільному будівництві. За даними експериментальних досліджень, наявність отворів, тріщин, конструктивних прорізів та інших концентраторів напружень істотно впливає на несучу здатність конструкцій. При цьому міцнісні властивості оболонок значно нижчі, ніж пластин і, отже, необхідно якомога точніше розраховувати величину додаткового поля напружень, що створюється в них.
На сьогодні існують різноманітні підходи до розв’язання задач дослідження концентрації напружень в оболонках з розрізами та отворами. Ці задачі є дуже складними в математичному відношенні, тому більшість відомих розв’язків стосується оболонок окремого вигляду (в основному сферичних чи циліндричних) або ж вони отримані методом малого параметра і, отже, сфера їхнього застосування дуже обмежена. Існують обмеження і на конфігурацію отвору: звичайно це кругові отвори або отвoри, контур яких можна звести до кругових за допомогою конформного відображення. Використовується також метод збурення форми межі для отворів, контур яких незначно відрізняється від перелічених. Дослідження оболонок з розрізами в основному обмежуються прямолінійними або дугоподібними розрізами, контур яких незначно відрізняється від прямолінійного (у цьому випадку використовується метод малого параметра).
Науково-технічний прогрес висуває все більш високі вимоги до механічних властивостей конструкційних матеріалів. Найбільш часто використовуються матеріали, що мають у кожній точці три взаємно перпендикулярні площини симетрії (композити, одержувані шляхом армування матеріалу орієнтованими міцними та жорсткими волокнами; метали, оброблені тиском, та інші високоміцні матеріали). Оптимальне конструювання виробів з матеріалів, що мають ортогональну анізотропію, вимагає точного врахування впливу пружних параметрів матеріалу на напружено-деформований стан конструкції. Проте більшість відомих розв'язків стосується ізотропних, спеціально - ортотропних оболонок (припускається, що модуль зсуву не є незалежним параметром, а визначається через модулі Юнга та коефіцієнти Пуассона за допомогою співвідношення, характерного для ізотропного матеріалу) або оболонок, які мають полюсну ортотропію (полюс розташований у центрі кругового отвору).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДУ ГРАНИЧНИХ ІНТЕГРАЛЬНИХ РІВНЯНЬ В ТЕОРІЇ ОРТОТРОПНИХ ОБОЛОНОК З РОЗРІЗАМИ ТА ОТВОРАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок