Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСЛОКАЛЬНІ ПРИСЛІВНИКИ ІЗ ДОЦЕНТРОВОЮ СКЕРОВАНІСТЮ ДІЇ ТА ЇХ СЛОВОТВІРНІ КОРЕЛЯТИ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ

ТРАНСЛОКАЛЬНІ ПРИСЛІВНИКИ ІЗ ДОЦЕНТРОВОЮ СКЕРОВАНІСТЮ ДІЇ ТА ЇХ СЛОВОТВІРНІ КОРЕЛЯТИ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ

Назва:
ТРАНСЛОКАЛЬНІ ПРИСЛІВНИКИ ІЗ ДОЦЕНТРОВОЮ СКЕРОВАНІСТЮ ДІЇ ТА ЇХ СЛОВОТВІРНІ КОРЕЛЯТИ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Курилас Оксана Романівна
УДК 811.112.2’367.624’367’37
ТРАНСЛОКАЛЬНІ ПРИСЛІВНИКИ ІЗ
ДОЦЕНТРОВОЮ СКЕРОВАНІСТЮ ДІЇ ТА ЇХ СЛОВОТВІРНІ
КОРЕЛЯТИ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ
10.02.04 – германські мови

Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
на кафедрі німецької філології Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Максимчук Богдан Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри німецької філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кияк Тарас Романович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу з німецької мови
кандидат філологічних наук, доцент
Задорожний Володимир Васильович,
Національний університет „Львівська політехніка”,
завідувач кафедри іноземних мов
Провідна установа Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
кафедра германського, загального та порівняльного мовознавства
Захист відбудеться „ 11 ” червня 2004 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 405.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79001, м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий „ 11 ” травня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Шпак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У запропонованому дисертаційному дослідженні зроблено спробу комплексного аналізу лексичних і словотвірних засобів вираження просторових відношень з доцентровою скерованістю дії як мікросистеми та часткового явища категорії простору.
Тема дисертації безпосередньо пов?язана з актуальними за останні десятиріччя дослідженнями у галузі лінгвістики простору, які, ґрунтуючись на теорії деіксису К.Бюлера, розглядають проблеми просторової референції та відображення категорії проcтору в мові [W.Klein, D.Wunderlich, V.Ehrich, H.Schweizer, L.M.Eichinger, H.Vater].
Лексико-граматичний клас прислівників – один із найсуперечливіших класів слів у сучасному німецькому мовознавстві [P.Eisenberg]. Через нечіткість критеріїв проблематично виділити їх в окремий клас слів [В.И.Шмелёв]. Про це свідчить відсутність переконливої класифікації прислівників у нормативних граматиках. Транслокальні прислівники Термін запозичено услід за Є.К. Бєднягіною [1971] у П.Ф. Монахова [1961]. з доцентровою скерованістю дії вирізняються в межах лексико-граматичного класу прислівників своєю семантичною та синтаксичною специфікою. Їх семантика та функції у семантико-синтаксичній будові речення ще не були предметом окремого дослідження.
Розглядові семантики та синтаксису окремих транслокальних прислівників і складених дієслів із транслокальними превербами присвячені праці таких мовознавців, як К.С.Бриковський, Р.П.Нєдялков, Є.К.Бєднягіна, Ю.Н.Афонькін, А.С.Юханов, К.-Р.Гарніш (K.-R.Harnisch), Р.Гіндерлінг (R.Hinderling), Й.Цінтль (J.Zintl), Л.М.Айхінгер (L.M.Eichinger). У працях інших дослідників окремі транслокальні прислівники та преверби розглянуто побіжно (А.Г.Безруков, П.Ф.Монахов, Т.К.Зенкова, Н.Л.Левинсон, Л.С.Кошкарьова, Ch.Reining, А.imeиkov).
Складені дієслова з транслокальними превербами належать до найменш досліджених розрядів лексики у словниковому складі сучасної німецької мови. Неодностайність у визначенні природи транслокальних прислівниково-дієслівних утворень викликає потребу їх усебічного дослідження, оскільки існують істотні розбіжності поглядів стосовно структурно-семантичної характеристики та функціональних особливостей цих конструкцій (К.С.Брыковский, К.А.Левковская, М.Д.Степанова, H.Paul, W.Henzen, H.Brinkmann, W.Fleischer, K.-R.Harnisch, R.Hinderling, W.Jung, H.Wellmann, U.Engel).
Такий стан наукової проблеми визначає актуальність теми дисертації, яка зумовлена потребою системного й комплексного дослідження семантичних і функціональних особливостей транслокальних прислівників та превербів із доцентровою скерованістю дії у рамках морфології, словотвору та синтаксису.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТРАНСЛОКАЛЬНІ ПРИСЛІВНИКИ ІЗ ДОЦЕНТРОВОЮ СКЕРОВАНІСТЮ ДІЇ ТА ЇХ СЛОВОТВІРНІ КОРЕЛЯТИ У СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок