Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-психологічні особливості генезу поведінки у студентській групі

Соціально-психологічні особливості генезу поведінки у студентській групі

Назва:
Соціально-психологічні особливості генезу поведінки у студентській групі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Бенько Ліана Степанівна
УДК 159.9.019.4+316.45
Соціально-психологічні особливості генезу поведінки у студентській групі
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія,
психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника МОН України (м. Івано-Франківськ), кафедра соціальної психології.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника МОН
України (м. Івано-Франківськ), кафедра соціальної психології, завідувач.
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля МОН України,
(м. Луганськ), кафедра психології, завідувач
– кандидат психологічних наук, доцент
Корнєв Микола Ничипорович,
Університет сучасних знань (м. Київ),
кафедра психології, доцент
Захист відбудеться 26 вересня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 25 серпня 2007 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Зміни, що відбуваються в країні за останні десятиріччя, породжують нові реалії, які потребують наукового осмислення, якісно інших підходів до їх вивчення і практичного врахування. Оновлення соціокультурної ситуації максимально актуалізує роль і значення тих чинників, які впливають на становлення особистості та її поведінку у малій групі. Мовиться, передусім, про групи, котрі здійснюють безпосередній вплив на людину та її розвиток, про виявлення соціально-психологічної специфіки поведінки індивіда в студентській групі. Саме вона, за сприятливих умов, забезпечує поступальний процес соціалізації особистості, набуття нею вмінь і навичок навчання, її інтенсивне зростання як майбутнього фахівця, професіонала.
Аналіз психологічної літератури свідчить про те, що проблема групи та групових відносин широко розкривається в дослідженнях зарубіжних вчених (М.Альберт, С.Аш, М.Белбін, Ч.Кулі, К.Левін, Д.Майєрс, Е.Мейо, С.Мілграм, С.Московічі, Дж.Моутон, Ч.Немет, Ф.Олпорт, Б.Такмен, Г.Теджфел, К.Фошо, Г.Хаймен, М.Шериф та ін.). Ідеї становлення й розвитку особистості в групі знайшли своє відображення в роботах російських (Г.Андреєва, К.Абульханова–Славська, М.Бобнєва, Г.Дилігенський, А.Донцов, О.Дубовська, Р.Кричевський, Б.Паригін, А.Петровський, Л.Почебут, Л.Уманський, П.Шихірев) і українських психологів (Л.Балабанова, В.Васютинський, О.Донченко, Л.Карамушка, М.Корнєв, С.Максименко, В.Москаленко, Л.Орбан-Лембрик, М.Пірен, В.Татенко, Т.Титаренко, В.Третьяченко, Н.Чепелєва, Ю.Швалб, Т.Яценко та ін.).
В численних працях психологів (М.Бітянова, Г.Дилігенський, Е.Мейо, Л.Орбан-Лембрик, К.Рудестам, М.Савчин, В.Семиченко, Г.Теджфел, М.Тоба, В.Третьяченко, М.Ярошевський та ін.) група представлена основними параметрами, які характеризують її як ціле (спільна діяльність, композиція, структура, групові процеси) і людину як члена групи (групові норми та цінності, групові очікування, групові санкції).
Вивчення джерельної бази дає можливість констатувати, що на сьогодні накопичений певний досвід у розумінні проблем малої групи, нормативної поведінки в ній, ролі студентської групи у вирішенні завдань професіоналізації майбутніх спеціалістів. Проте потребують подальшого вивчення питання формування нормативної поведінки в студентській групі, зокрема соціально-психологічні особливості підтримання відповідного стандарту поведінки у процесі спілкування та взаємодії студентів, психологічні форми стимуляції такої поведінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Соціально-психологічні особливості генезу поведінки у студентській групі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок