Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСТЬ ТА ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ОВС.

ОСОБИСТІСТЬ ТА ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ОВС.

Назва:
ОСОБИСТІСТЬ ТА ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ОВС.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство внутрішніх справ
Харківський національний університет внутрішніх справ
РОМАНЕНКО Оксана Володимирівна
УДК 159. 9:351.743
ОСОБИСТІСТЬ ТА ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ОВС.
Спеціальність: 19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ,
Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, професор,
Землянська Олена Володимирівна,
Харківський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри прикладної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Хомуленко Тамара Борисівна,
Харківський національний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди, завідувач кафедри
прикладної психології;
кандидат психологічних наук, професор
Попова Галина Вікторівна,
Харківський національний університет внутрішніх справ,
професор кафедри прикладної психології.
Захист відбудеться “30” листопада 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ, за адресою: 61080, Харків-80, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “29” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.В. Макаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми роботи. У сучасних умовах діяльності силових структур держави, зокрема органів внутрішніх справ України, зростає потреба у кваліфікованих фахівцях-психологах. Таке соціальне замовлення формується під впливом деструктивних проявів у соціально-економічних трансформаціях суспільства, які призводять до девіантної та делінквентної поведінки, суїцидів та депресій серед практичних працівників ОВС, зниженню ролі держави та сім’ї.
Однак сьогодні питання психологічного забезпечення основних видів діяльності в межах ОВС (адміністративно-наглядова, профілактична, діяльність підрозділів швидкого реагування, слідча, оперативна, диспетчерська, охоронна та інші) залишаються без належної уваги.
Хоча слід підкреслити, що Міністерство внутрішніх справ України 24 листопада своїм наказом № 1460 затвердило “Положення про службу психологічного забезпечення оперативно-службової діяльності органів та підрозділів внутрішніх справ”, що регламентує діяльність Центрів практичної психології при УМВС України в областях, і перш за все, за такими напрямками, як професійно-психологічний добір, професійна орієнтація, психопрофілактична робота в ОВС. Проте і сьогодні існують розбіжності в поглядах представників різних спеціальностей в межах ОВС щодо необхідності та можливості використання психологічної науки в питаннях профілактики та розкриття злочинів.
Вивченням індивідуально-психологічних особливостей особистості, а також цілого комплексу професійно важливих якостей, їхнього взаємозв’язку і взаємовпливу в процесі професійної діяльності займалися Г.С.Абрамова, Н.Н.Богомолова, А.А.Деркач, М.А.Дмитрієва, Є.А.Клімов, А.Ф.Лазурський, А.Г.Лідерс, О.Т.Мельников, Н.Н.Обозов, К.А.Рамул, Г.В.Сидоренко, А.П.Ситников, Н.Ю.Хрящева, Ю.Н.Ємельянов та ін..
У галузі юридичної психології професійну діяльність практичних психологів ОВС досліджували О.М. Бандурка, С.П. Бочарова, О.В. Землянська, Р.А.Марусте, В.С.Медведєв, Л.І.Мороз, О.М. Столяренко, але дослідження психографічних вимог до особистості практичного психолога ОВС досі залишається малодослідженою.
У процесі професійного співробітництва спеціаліста-психолога з працівниками різних підрозділів ОВС виникають принципово нові проблеми, викликані їх різними професійними позиціями стосовно значимих об’єктів сумісної діяльності. Неоднакове бачення необхідності психологічного супроводження оперативно-службової діяльності, відмінності в ментальності спричиняють певні смислові бар’єри у взаєморозумінні фахівців різних профілів, перешкоджають сумісному оперативному співробітництву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБИСТІСТЬ ТА ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА ОВС.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок