Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМІ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМІ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМІ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки
імені Г.М.Доброва
ПАРХОМЕНКО Олексій Володимирович
УДК 002.6:001
ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМІ
НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Спеціальність - 08.02.02 - Економіка та управління науково-технічним
прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації (УкрІНТЕІ) Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Калитич Георгій Ілліч,
професор кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Александрова Валентина Петрівна,
Державна установа "Інститут економіки і прогнозування"
НАН України, провідний науковий співробітник.
кандидат економічних наук, доцент
Івашов Михайло Федорович,
старший науковий співробітник кафедри економічної
теорії та історії економіки Національної академії
державного управління при Президентові України.
Провідна установа - Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана МОН України.
Захист відбудеться "25" січня 2007 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д. 26.189.01 Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М.Доброва НАН України за адресою: 01032, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60, к.906.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України.
Автореферат розісланий "21" грудня 2006 р.
Учений секретар
Спеціалізованої Вченої ради
Д.26.189.01,
кандидат економічних наук
ст. наук. співробітник Л.С.Лобанова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні світ вступає у сферу знань та інтелекту і тому, оцінюючи можливості країни, в першу чергу береться до уваги її творчий потенціал. Інформаційна аналітична діяльність (ІАД), разом зі сферою науково-технічної інформації (НТІ) є основою творчості, особливо в умовах формування інформаційного суспільства та інноваційної економіки. Як система НТІ, так і інформаційно-аналітична діяльність у світовому економічному просторі сьогодні відіграють велику прогресивну роль.
Відсутність у вітчизняній науці грунтовних і системних досліджень закономірностей та особливостей ІАД у процесі розвитку системи НТІ робить тему дослідження актуальною як у теоретичному, так і в практичному аспектах. Розробка теоретичних і практичних основ інформаційно-аналітичного забезпечення (ІАЗ) процесу прийняття рішення в системі НТІ сприятиме побудові в Україні ринкової економіки.
Теоретичні і практичні проблеми інформаційно-аналітичної діяльності розгля-дають відомі вітчизняні вчені В.П.Александрова, В.М.Глушков, Г.М.Добров, М.З.Згуровський, Ю.М.Канигін, А.О.Морозов, Є.П.Семенюк, І.С.Сергієнко, О.Г.Стариш, та ін.
Серед зарубіжних вчених є: Ю.Арський, Л.Берталанфі, Е.Берштейн, Н.Керол, С.Лобанов, Б.Лудіз, Л.Мачкур, С.Осуга, Ю.Саекі, Т.Серецевіч, Н.Сляднєва, В.Спиц-надель, Ю.Шрейдер та інші.
Таким чином, у галузі інформаційно-аналітичної діяльності здійснюється багато досліджень, але інформаційне забезпечення процесу прийняття у системі НТІ дослідження майже не проводяться.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційна робота виконана в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації МОН України в рамках планових науково-дослідних робіт, державного замовлення та проектів державних науково-технічних програм і проектів Фонду фундаментальних досліджень, зокрема:"Теоретичні та практичні основи системи інформаційно-аналітичного забезпечення науково-технологічного та інноваційного розвитку" ( 0103U000309); "Розробка технології створення та використання інформаційних ресурсів системи НТІ" (0203U000250); "Дослідження методу прогнозування інноваційного розвитку галузей економіки на основі динаміки патентування та перевірка його адекватності" ( 0203U000127); "Моніторинг науково-технологічного та інноваційного розвитку на базі системи науково-технічної інформації" ( 0106U000411); "Розробка системи інформаційного забезпечення формування державної науково-технічної політики" (0206U002122).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМІ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок