Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> вплив технологічних чинників на отримання та культивування тотипотентних клітин миші

вплив технологічних чинників на отримання та культивування тотипотентних клітин миші

Назва:
вплив технологічних чинників на отримання та культивування тотипотентних клітин миші
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,95 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство аграрної політики україни
білоцерківський державний аграрний університет
Медведовська Марина Ігорівна
УДК 636:57.08
вплив технологічних чинників на отримання
та культивування тотипотентних клітин миші
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Біла Церква – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії клітинної та молекулярної біології Інституту тваринництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
Щербак Олена Валентинівна,
Національний фармацевтичний університет,
доцент кафедри біотехнології
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
чл.-кор. УААН, Безуглий Микола Дмитрович,
Українська академія аграрних наук,
віце-президент;
доктор сільськогосподарських наук, професор,
Шеремета Віктор Іванович, Національний аг-
рарний університет, кафедра розведення і гене-
тики тварин ім. М.А. Кравченка
Провідна установа: Інститут експериментальної і клінічної ветеринар-
ної медицини УААН, м. Харків
Захист відбудеться 5 липня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.01. у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09117, Україна. Київська обл.., М. Біла Церква, Соборна пл. 8/1, ауд. № 99.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету, м. Біла Церква, Соборна пл. 8/1
Автореферат розісланий 4 червня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Малина В.В.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Основними напрямами використання тотипотентних клітин ссавців у новітніх біотехнологіях є створення трансгенних, химерних та клонованих тварин; медичні дослідження по цілеспрямованої диференціації цих клітин з їх наступною трансплантацією, а також отримання модельних тварин для досліджень на молекулярному рівні патогенезу і терапії хвороб людини (Anderson G.B., 1992; Глик Б., Пастернак Дж., 2002; Безуглий М.Д., 2002; Forsberg E.J. et al., 2002). Виходячи з цього, вирішення проблеми проліферації тотипотентних клітин in vitro набуває особливої актуальності. У якості тотипотентного матеріалу у біотехнологіях відтворення використовують ембріональні стовбурові клітини та бластомери ранніх стадій ембріогенезу (Квасницкий А.В. і співавт., 1988; Wilton L.J., Trounson A.O., 1989; Stice S.L. et al., 1996; Савченкова И.П., 1997; Turksen K., 2002).
На сьогоднішній день визначено загальний принцип отримання та культивування тотипотентних клітин ссавців. Проте, існують розбіжності щодо факторів, які є вирішальними при отриманні та культивуванні тотипотентних клітин in vitro з підтриманням їх недиференційованого стану. Для розробки нових та удосконалення існуючих методів біотехнології тотипотентних клітин ключовим підходом є використання матеріалу модельних тварин. Це робить актуальним та доцільним проведення досліджень, спрямованих на оптимізацію методів і умов отримання та культивування тотипотентних клітин миші.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу було виконано протягом 2001 – 2006 рр. у рамках тематичного плану Харківського біотехнологічного центру УААН та відділу біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Інституту тваринництва УААН. Здобувачка була виконавцем за темами: „Розробити для цілей новітніх біотехнологій ефективні методи отримання та культивування поза організмом тотипотентних клітин ссавців” (№ держреєстрації 0101U003378) та „Розробити та удосконалити ембріоінженерні методи отримання реконструйованих ембріонів і молекулярно-генетичні підходи для застосування у відтворенні та селекції сільськогосподарських тварин” (№ держреєстрації 0106U007896).
Мета та завдання досліджень. Мета даної роботи - оптимізація умов отримання та культивування тотипотентних клітин миші.
Для досягнення даної мети були поставлені наступні завдання:
1. Удосконалити методи і умови отримання, а також довгострокового культивування ембріональних фібробластів миші, як однієї з передумов оптимізації культивування тотипотентних клітин ссавців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: вплив технологічних чинників на отримання та культивування тотипотентних клітин миші

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок