Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міфо-символічні джерела прозової спадщини Василя Барки

Міфо-символічні джерела прозової спадщини Василя Барки

Назва:
Міфо-символічні джерела прозової спадщини Василя Барки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,57 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА, ФОЛЬКЛОРИСТИКИ ТА ЕТНОЛОГІЇ
ІМ. М.Т.РИЛЬСЬКОГО НАН УКРАЇНИ
ВОВК Мирослава Петрівна
УДК 398.22:82-311.6.091+821.161.2Барка
Міфо-символічні джерела прозової спадщини
Василя Барки
Спеціальність 10.01.07 – фольклористика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук,
старший науковий співробітник
ДМИТРЕНКО Микола Костянтинович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, завідувач відділу фольклористики
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Погребенник Володимир Федорович,
Національний педагогічний університет
ім. М. П. Драгоманова,
завідувач кафедри української літератури.
кандидат філологічних наук
Іванівська Олена Петрівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри фольклористики
Провідна установа –
Інститут народознавства НАН України, м. Львів
Захист відбудеться „ 16 ” лютого 2007 р. о 13й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, за адресою: 01001, м. Київ, МСП, вул.. Грушевського, 4, конференц-зал.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, МСП, вул.. Грушевського, 4.
Автореферат розіслано: „10” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук Микитенко О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема інтерференції міфології, фольклору та літератури залишається актуальною на початку ХХІ ст. Ця актуальність полягає у зіткненні процесів глобалізації з функціонуванням механізму колективної та національної пам’яті в культурі народу, в якій міф і фольклор є універсальними і локальними одночасно моделями світовідтворення, первинними компонентами емоційно-інтелектуального сприйняття народом певних соціально-історичних процесів. Словесний вид мистецтва втілює етико-естетичні складові характеру нації, що дає можливість продемонструвати стійкість механізму колективної пам’яті народу. Цей процес специфічний тому, що саме авторські художньо-словесні тексти увібрали і трансформували форми усної етнічної пам’яті – зразки традиційної народної творчості та міфології.
Як наслідок корелятивних зв’язків між фольклором та літературою виник термін “фольклоризм” – ідейно-естетична категорія, що виявляється в безпосередньому чи опосередкованому, свідомому або підсвідомому відтворенні, трансформації або й розвитку літературою структурно-художніх елементів фольклору і його традиційних прийомів та принципів.
Актуальним залишається питання дослідження фольклоризму творчості багатьох українських письменників. У контексті національної літератури виокремлюється ряд спеціалізованих праць, у яких репрезентовані міфологічні та фольклорні витоки творів класиків (Г. Сковорода, І. Котляревський, Т. Шевченко, Ю. Федькович, Леся Українка, М. Коцюбинський, О. Кобилянська, М. Рильський, Г. Хоткевич, О. Довженко та ін.). Художнє переосмислення фольклору на тлі доробку письменника може бути різним, але, як правило, використання фольклорних елементів має свідомий характер та трансформується автором творчо, стає невід’ємним аспектом ідейно-проблемного змісту творів. Відтворення фольклорної поетики, образності сприяє виявленню ролі усної народної творчості як системоутворюючого чинника в контексті інтерферентних зв’язків з літературою.
Недостатньо дослідженим залишається питання фольклоризму творчості митців слова, що переважно перебували і творили поза межами України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Міфо-символічні джерела прозової спадщини Василя Барки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок