Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,37 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Влодарска-Зола Лідія
УДК 378.147.81
 
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ У
ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Ничкало Нелля Григорівна, Академія педагогічних наук України, академік-секретар відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти, м.Київ.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, доцент Курляк Ірина Євгенівна, Львівський національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри соціальної педагогіки, м.Львів;
кандидат педагогічних наук, доцент Ковчина Ірина Михайлівна, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, докторант кафедри соціальної педагогіки, м.Київ.
Провідна установа: | Житомирський державний педагогічний університет імені І.Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться 29 жовтня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “28” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Необхідність модернізації освітніх систем пов’язана з процесами глобалізації та інтеграції в європейській та у світовій спільноті, політичними і соціально-економічними змінами, що відбуваються в постсоціалістичних країнах. Спрямованість у майбутнє, сучасна тенденція інтенсифікації життєдіяльності, виникнення нових соціально-економічних реалій, зокрема ринку праці, потребують розробки нових освітніх моделей професійної підготовки фахівців, здатних забезпечити сталий розвиток цивілізації. В умовах швидкозмінного суспільства великого значення набуває не тільки висунення ідей і проблем, а й динамічне реагування на них, їх реалізація. У зв’язку з цим особливого значення набуває підготовка підприємців і менеджерів нової генерації, від знань, умінь і компетентності яких значною мірою залежить економічний поступ країни.
У сучасних умовах динамічної ринкової економіки набуває особливого значення діяльність менеджерів на всіх рівнях управління, ефективне виконання ними професійних функцій і завдань. Сучасні світові тенденції та зміни, що відбуваються в управлінні, зумовлюють необхідність посилення вимог до професійної підготовки менеджерів, їхніх знань, умінь, компетентності, особистісних якостей. За таких умов постають цілком нові цілі і завдання у підготовці менеджерів до професійної діяльності. Вона має враховувати соціально-економічні умови, в яких діятиме менеджер, і ґрунтуватися на досконалому знанні ним економічних аспектів ринкової економіки (Л. Бальцерович, А.С. Барчак, А.М. Завісляк, С.Г. Козловський, Г.В. Колодко, С.М. Квятковський, В.Моравський, З.Садовський), а також її соціальних аспектів (В. Аньол, Я. Бексяк, Л. Бескід, Г. Доманський, Я. Маріанський, А. Мішальська, К. Попьолек, П. Штомпка, М. Шилько-Скочни).
Аналіз літературних джерел з проблем професійної підготовки менеджерів свідчить про значну увагу до їх вивчення. Так, у Польщі досліджуються такі аспекти: створення умов для ефективної професійної підготовки менеджерів (Я.Д. Антошкевич, А.С. Барчак, Т. Боровський, С.М. Квятковський, А. Марчиновський, С. Неленч, А. Охеров-Урбанец); вимоги до розробки паспорта спеціальності “менеджмент” у вищих навчальних закладах (Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ У ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок