Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ ПОЕЗІЇ ТОДОСЯ ОСЬМАЧКИ

СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ ПОЕЗІЇ ТОДОСЯ ОСЬМАЧКИ

Назва:
СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ ПОЕЗІЇ ТОДОСЯ ОСЬМАЧКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,89 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Увiйшовши а українську лiтературу 1922 року поетичною збiркою "Круча", То
дось Осьмачка вiдразу привертає увагу авторитетної критики


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАРИНКЕВИЧ Світлана Михайлівна
УДК 821. 161. 2 Осьмачка
СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ ПОЕЗІЇ ТОДОСЯ ОСЬМАЧКИ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі української літератури Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ЗАВЕРТАЛЮК Нінель Іванівна,
професор кафедри української літератури
Дніпропетровського національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ТУРГАН Ольга Дмитрівна, завідувач кафедри
теорії та журналістики, декан філологічного факультету
Запорізького державного університету;
кандидат філологічних наук, доцент
КОНОНЧУК Тетяна Іванівна,
завідувач кафедри мовної підготовки та культурології
Академії адвокатури України (м. Київ)
 
Провідна установа: Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
кафедра історії української літератури
Захист відбудеться “ 20 ” березня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08. 051. 12 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті (49025, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корп. 1, ауд. 804).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розіслано “ 18 ” лютого 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Концепція розвитку української літератури, інтегрованої у світовий культурний простір, на межі тисячоліть особливо чітко оприявнює потребу конструктивного переосмислення, суттєвої реінтерпретації минулого художньо-літературного досвіду. Творча спадщина Тодося Степановича Осьмачки, поета, прозаїка, перекладача, яскравої й неординарної постаті у вітчизняному літературному житті 20 рр. й українського зарубіжжя 40-50 рр. ХХ ст., під дією ідеологічних заборон була довго замовчувана радянським літературознавством і лише на початку 90-х рр. стала об’єктом наукових студій.
Актуальність теми дисертації зумовлена, по-перше, потребою комплексного і науково об’єктивного вивчення художньої спадщини українських письменників ХХ ст., у тому числі й представників української діаспори, творчість яких за умов тоталітарного режиму була вилучена з літературного процесу; по-друге, станом недостатнього наукового осмислення поезії Т.Осьмачки, браком грунтовних системних досліджень його ідіостилю (дві всеукраїнські конференції, присвячені творчості Т.Осьмачки (1995, 2000), статті, в яких висвітлено окремі грані художності майстра, книги Н.Зборовської, М.Скорського, М.Слабошпицького, де окреслено життєвий і творчий шлях письменника, цілісно ще не охоплюють складну й неоднозначну за своєю сутністю проблему стилю його поезії); по-третє, суперечливістю ряду положень осьмачкознавства, різнорідністю їх трактувань і дискусійністю деяких висновків, передовсім пов’язаних з питаннями індивідуального стилю митця, що вимагає подальшого всебічного аналізу; по-четверте, необхідністю повної репрезентації поетичної творчості Т.Осьмачки в авторському неспотвореному вигляді (твори Т.Осьмачки, опубліковані за межами СРСР, як і ряд з тих, що побачили світ у 20 рр. ХХ ст., ще й досі в незалежній Україні не видані у повному обсязі (серед них поеми "Поет", "Дума про Зінька Самгородського"), до збірки вибраних поезій митця 1991 р. (видавництво "Радянський письменник"), все з тих же ідеологічних міркувань не включено вірші "Ве віктіс", "Портрети", "До Стефаника" та інші, а деякі з опублікованих у ній зазнали редакторських змін). У дисертаційній роботі аналізовані поезії Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СТИЛЬОВІ ДОМІНАНТИ ПОЕЗІЇ ТОДОСЯ ОСЬМАЧКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок