Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОКУЛЬТУРНА ІСТОРІЯ ХЕРСОНЩИНИ КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ XX СТ. ЗА НАРАТИВНОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ

СОЦІОКУЛЬТУРНА ІСТОРІЯ ХЕРСОНЩИНИ КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ XX СТ. ЗА НАРАТИВНОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ

Назва:
СОЦІОКУЛЬТУРНА ІСТОРІЯ ХЕРСОНЩИНИ КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ XX СТ. ЗА НАРАТИВНОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,52 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШУШЛЯННІКОВА Наталя Володимирівна
УДК 94(477.7):304.44
СОЦІОКУЛЬТУРНА ІСТОРІЯ ХЕРСОНЩИНИ
КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ XX СТ.
ЗА НАРАТИВНОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ– 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Херсонського державного педагогічного університету
Науковий керівник: Кандидат історичних наук, доцент
СІНКЕВИЧ Євген Григорович,
Херсонський державний педагогічний
університет, декан історичного факультету,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: Доктор історичних наук, професор
САВЧУК Варфоломей Степанович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри фізики
Кандидат історичних наук, доцент
АНДРЄЄВ Віталій Миколайович
Херсонський державний педагогічний університет
завідувач кафедри всесвітньої історії та історіографії
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться “_27_“листопада 2002р. о 13 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою:
49050, м.Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 72, ауд.307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою:
49о50. м.Дніпропетровськ, вул. Казакова,8
Автореферат розісланий “25” жовтня 2002 р.
вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент
Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В сучасних умовах розбудови незалежної держави, відродження української культури підвищується інтерес до вивчення минулого і зокрема історії рідного краю. Прикметою нашого часу стало поширення краєзнавчого руху, підвищення рівня краєзнавчих досліджень.
У зв'язку із зміною на сучасному етапі взаємовідносин між центром та регіонами, центром та провінцією, новим сприйняттям в політиці та масовій свідомості "регіонів-провінцій", акцент в історичній науці зміщується з вивчення центру (імперського, радянського, пострадянського) на "вивчення регіональних культур, їх взаємозв'язків", а також аналіз впливу природно-географічних, соціоетнічних, геополітичних, історико-культурних факторів на локальні об’єкти.
З наукової точки зору варто зазначити, що історія краю багатша, ніж загальна історія. На конкретному матеріалі певного міста, села, селища, регіону загальні процеси та історичні закономірності проступають опукліше, в подробицях та деталях, з урахуванням особливостей географічного, територіально-адміністративного, етнічного, політичного, психологічного характеру.
Одним з найважливіших та цікавих з економічної, політичної та історичної точки зору регіонів України є Південь. Південна (Степова, Полуденна) Україна здавна привертала увагу дослідників. Дехто з них вважали, що колонізація Півдня України багато в чому нагадує колонізаційні процеси на американському Заході. Представники різних націй та народів, які заселяли ці південні території, завдяки своїй наполегливій праці, боротьбі за виживання, духу свободи та підприємності змогли утворити “новий тип міст”, “новий тип економіки”, тип “нової людини” – громадянина Півдня.
В сучасному історичному пізнанні відбувається зміщення від акцентів з вивчення соціально-економічної проблематики до соціокультурних досліджень. На матеріалах історичного краєзнавства це означає, що у центрі уваги знаходиться історія міст, населених пунктів з їх мешканцями, господарчою діяльністю, побутом, звичаями, культурними традиціями. Сучасні вимоги до вивчення історії рідного краю передбачають звернення до різних галузей знання – історії господарчої діяльності, торгівлі, історії культури, науки, мистецтва, історії архітектури, політичної історії тощо. Це широке коло проблем об’єднується в єдиному понятті “соціокультурна історія”.
В рамках соціокультурних досліджень зараз поширюються такі поняття як “міська культура”, “міський культурний простір”, “міський” та “сільський спосіб життя”, регіональний тип економіки, громадянина, осмислення та вивчення яких можливо завдяки здобуткам широкого краєзнавчого руху, “малої історії”, накопиченню великого фактичного матеріалу з історії регіону, області, міста, села, містечка, хутора тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІОКУЛЬТУРНА ІСТОРІЯ ХЕРСОНЩИНИ КІНЦЯ XVIII - ПОЧАТКУ XX СТ. ЗА НАРАТИВНОЮ ЛІТЕРАТУРОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок