Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВАРІАНТА ТИМПАНОПЛАСТИКИ ЗА “ЗАКРИТИМ” ТИПОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ З ХОЛЕСТЕАТОМОЮ

КЛІНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВАРІАНТА ТИМПАНОПЛАСТИКИ ЗА “ЗАКРИТИМ” ТИПОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ З ХОЛЕСТЕАТОМОЮ

Назва:
КЛІНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВАРІАНТА ТИМПАНОПЛАСТИКИ ЗА “ЗАКРИТИМ” ТИПОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ З ХОЛЕСТЕАТОМОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Академія медичних наук України
Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка
На правах рукопису
ПОЛІЩУК ГРИГОРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
 
УДК 616.284.- 089.844
КЛІНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВАРІАНТА ТИМПАНОПЛАСТИКИ ЗА “ЗАКРИТИМ” ТИПОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ З ХОЛЕСТЕАТОМОЮ
14.01.19 – оториноларингологія

АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2003
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в інституті отоларингології ім. проф.О.С.Коломійченка, АМН України (м.Київ).
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Юрій Олександрович Сушко, завідувач відділення тимпанопластики інституту отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка, АМН України.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Віталій Петрович Нечипоренко, Донецький медичний університет, факультет післядипломної освіти, завідувач кафедри оториноларингології.
 
доктор медичних наук, професор Володимир Васильович Березнюк, Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри оториноларингології.
 
Провідна установа: Національний медичний університет ім. акад. О.О.Богомольця МОЗ України, кафедра оториноларингології, м. Київ.
 
Захист дисертації відбудеться 28.11.003 р. о _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 в Інституті отоларингології ім. проф.О.С.Коломійченка, АМН України (м.Київ, вул.Зоологічна, 3).
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту отоларингології ім. проф.О.С.Коломійченка (м.Київ, вул.Зоологічна, 3).
.
Автореферат розісланий 27.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук А.І.Розкладка
 
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Актуальність питання пов’язана з тим, що частота хронічного гнійного середнього отиту (ХГСО), в тому числі з холестеатомою, та його наслідок – приглухуватість, незважаючи на досягнення отохірургії, не зменшується. За даними Д,І,Тарасова і співавт.(1991) хворі на ХГСО складають 48,8% серед пацієнтів з захворюваннями ЛОР-органів. В.В.Березнюк(1995) приводить дані про наявність хронічного епітимпаніту, який може викликати небезпечне для життя внутрішньочерепне ускладнення, у 18% хворих одностороннім та у 13% - двостороннім отитом. Кількість двосторонніх епітимпанитів перевищує число хворих з одностороннім ХГСО аналогічної давнини (Т.Д.Болквадзе,1998). В 9,2 випадків на 100000 населення, за даними Kemppainen H.O. et al.(1999), зустрічається холестеатома середнього вуха. Нові знання по фізіології звукопровідного апарата, прогрес реконструктивної хірургії вуха завдяки розробленим методам хірургічного лікування хворих ХГСО, застосування збільшувальної оптики та мікроінструментарію дозволили в останні 30 років виконувати функціонально-реконструктивні операції при ХГСО, в тому числі з холестеатомою, за “закритим” типом (М.В.Мішенькін,О.І.Драчук,1984; О.Д.Гусаков,1985; В.В.Березнюк,1995; Ю.О.Сушко і співавт.,1995; Б.Г.Іськів,1998; О.М.Борисенко,2001; Feldman,1977; M.Portmann,1990; G.Babigian,1996 та інші).
Без сумніву тимпанопластика “закритого” типу являється більш ощадливою, ніж “відкрита”, так як зберігається нормальна архітектоніка середнього вуха і слухового ходу, відновлюються тимпано-осикулярні структури, а також повітреносні барабанна та антромастоїдальна порожнини, які відіграють важливу резервуарну і резонаторну роль (В.В.Березнюк, 1987; Wehrs,1981). Досягнення стабільних морфологічних та функціональних результатів “закритих” операцій в умовах розвинутого суспільства має велике соціальне значення. Основні питання “закритої” тимпанопластики вирішені, але повне видалення холестеатомного епідермісу з важкодоступних ділянок середнього вуха навіть з допомогою задньої тимпанотомії та ендоскопії, реконструкція зруйнованих структур залишається мало розробленим і особливо складним завданням. Існують різні думки щодо доцільності тимпанопластики за “закритим” типом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КЛІНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ВАРІАНТА ТИМПАНОПЛАСТИКИ ЗА “ЗАКРИТИМ” ТИПОМ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНИЙ ГНІЙНИЙ СЕРЕДНІЙ ОТИТ З ХОЛЕСТЕАТОМОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок