Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНІЄЮ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПРЕПАРАТАМИ ФІТОЕСТРОГЕНІВ

СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНІЄЮ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПРЕПАРАТАМИ ФІТОЕСТРОГЕНІВ

Назва:
СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНІЄЮ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПРЕПАРАТАМИ ФІТОЕСТРОГЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МАКЕДОН ОЛЕКСАНДР БОРИСОВИЧ
УДК 616.31:611. 311:615.357/616.015:(-071):(001.5)
СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА
У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНІЄЮ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПРЕПАРАТАМИ ФІТОЕСТРОГЕНІВ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті стоматології Академії медичних наук України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Скиба Василь Якович,
Інститут стоматології АМН України,
завідувач відділом терапевтичної стоматології
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, старший науковий співробітник Дєньга Оксана Василівна, Інститут стоматології АМН України, завідувач відділенням стоматології дитячого віку та ортодонтії
- доктор медичних наук, професор Борисенко Анатолій Васильович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра стоматології
Захист відбудеться “ 14 ” лютого 2005 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м.Одеса, вул. Рішельєвська, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м.Одеса, вул. Рішельєвська, 11).
Автореферат розісланий “ 12 ” січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумакова Ю.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивченню механізмів розвитку, профілактиці та лікуванню захворювань слизової оболонки порожнини рота, які мають тісний зв’язок з порушенням функції різних органів і систем організму, присвячена велика кількість робіт (А.И. Рыбаков, 1965; Г.В. Банченко, 1965; В.Е. Епишев, 1972; В.Е. Скляр, 1983; В.Я. Скиба, 1996; В.М. Почтар, 1998; О.В. Дзяд, 2002; О.В.Дементьева, 2004).
Слизова оболонка порожнини рота постійно піддається впливу різних ендогенних і екзогенних факторів, вона досить часто є місцем прояву захворювань різних органів і систем організму.
Останнім часом з'явилися роботи, що свідчать про те, що однією з причин розвитку захворювань слизової оболонки порожнини рота та їх загострення, особливо в старшій віковій групі, є недостатність ендокринних факторів і, зок-рема, гіпоестрогенія (Н.В. Косей із співавт., 2002). Клініцисти відзначають, що ураження слизової оболонки порожнини рота в жінок зустрічаються частіше, ніж у чоловіків, а штучна (променева, хірургічна) кастрація часто призводить до запальних та дистрофічних процесів у слизовій оболонці ясен, явищ атрофії слизової оболонки, остеопорозу зубощелепної системи. У жінок при клімаксі, інфантилізмі, первинній аменореї, посткастраційному синдромі відзначається атрофія слизової оболонки порожнини рота, її анемія, в’ялоперебігаючі запальні процеси, що розвиваються по типу гіпореактивних, які стійкі до лікарських засобів і важко піддаються лікуванню (Н.А.Мануилова, 1980; Г.Н.Вишняк, Н.А.Бакшутова, 1997).
Доказом тісного зв'язку захворювань слизової оболонки порожнини рота з функцією статевих залоз є позитивний ефект при їхньому лікуванні статевими гормонами (Е.А. Шубникова, 1981; Е.М. Вихляева,1997).
За даними Веthman (1961) у жінок із захворюваннями яєчників знижені регуляторні процеси на рівні циркуляторних систем. При зниженні рівня естрогенів відзначаються дегенеративні зміни епітелію і сполучної строми слизової оболонки порожнини рота (Gratkowska, 1962).
Однією з причин недостатньої ефективності лікування і профілактики захворювань слизової оболонки порожнини рота при гіпоестрогенії варто виділити головну - відсутність чітких уявлень про їхній патогенез. Завдяки досягненням експериментальної стоматології з'явилася реальна можливість вивчати закономірності розвитку патологічних змін у слизовій оболонці порожнини рота і великих слинних залозах при гіпоестрогенії в динаміці і проводити корекцію виявлених порушень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН СЛИЗОВОЇ ОБОЛОНКИ ПОРОЖНИНИ РОТА У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНІЄЮ ТА КОРЕКЦІЯ ЙОГО ПРЕПАРАТАМИ ФІТОЕСТРОГЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок