Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНИХ ЗАВІС СТРУМЕНЯМИ ВИСОКОГО ТИСКУ ЗАКРІПЛЯЮЧИХ РОЗЧИНІВ

ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНИХ ЗАВІС СТРУМЕНЯМИ ВИСОКОГО ТИСКУ ЗАКРІПЛЯЮЧИХ РОЗЧИНІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНИХ ЗАВІС СТРУМЕНЯМИ ВИСОКОГО ТИСКУ ЗАКРІПЛЯЮЧИХ РОЗЧИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,16 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРнича АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
На правах рукопису
ВЛАДИКО Олександр Борисович
УДК 622. 267. 023.67 :624. 138.4
ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ
ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНИХ ЗАВІС
СТРУМЕНЯМИ ВИСОКОГО ТИСКУ
ЗАКРІПЛЯЮЧИХ РОЗЧИНІВ
Спеціальність: 05.15.09 - ”Механіка грунтів і гірських порід”
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ
2000 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підземної розробки родовищ у Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, старший науковий ВЛАСОВ
співробітник, професор кафедри Сергій
підземної розробки родовищ Федорович
Національної гірничої академії України
Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, старший науковий ХАПІЛОВА
співробітник, завідувач відділу аналітичних Неля
методів механіки гірських порід Інституту Сергіївна
прикладної математики і механіки
НАН України (м. Донецьк)
доктор технічних наук, старший науковий КОЛЕСНИКоВ
співробітник, завідувач відділу аерогазо- Володимир
динаміки Інституту геотехнічної Григорович
механіки НАН України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа - Донбаський гірничо-металургійний інститут, кафедра будівництва шахт і підземних споруд Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ)
Захист відбудеться “28 ” грудня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08. 080.04 по захисту дисертацій при Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України ( 47027, Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (47027, Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий _26 листопада___2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
докт. техн. наук А.М. Роєнко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Завдання забезпечення необхідних умов експлуатації підземних виробок у слабких обводнених породах має важливе значення для розвитку народного господарства України. Наявність водопритоків ускладнює експлуатацію діючих гірничих виробок і підземних споруд. Головними чинниками, що погіршують умови експлуатації, є висота напору підземних вод, проникність і потужність водовмісних порід.
Одним із найбільш поширених засобів поліпшення умов експлуатації підземних споруд є осушення. Проте в багатьох випадках осушення не завжди дозволяє забезпечити необхідні умови експлуатації підземних об'єктів, а зниження рівня підземних вод завдає непоправної шкоди екології. Тому одним з основних шляхів ліквідації негативного впливу підземних вод на такі об'єкти є формування навколо них протифільтраційних завіс.
Найбільше поширення в 80-90 р. р. як в Україні, так і за рубежем знайшли такі способи спорудження протифільтраційних завіс, як хімічний, електрохімічний і спосіб струминного закріплення порід. В умовах фільтрації напірних вод для спорудження протифільтраційної завіси найбільш ефективним способом є використання високонапірних струменів закріплюючих розчинів. Проте й дотепер дослідниками не були встановлені закономірності формування таких завіс у слабких обводнених породах. У зв'язку з цим виникла необхідність обгрунтування раціональних технологічних параметрів створення протифільтраційних завіс із допомогою високонапірних струменів закріплюючих розчинів. Для цього було необхідно виконати комплекс досліджень, що включають оцінку впливу різноманітних технологічних параметрів на товщину протифільтраційної завіси і глибину проникання закріплюючого розчину в дисперсні породи, установлення залежності кількості закріплюючих розчинів в одиниці об'єму на фільтраційні і міцнісні властивості протифільтраційних завіс, а також розробити технологію формування протифільтраційних завіс, яка забезпечить експлуатацію об'єктів у слабких дисперсних породах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СТВОРЕННЯ ПРОТИФІЛЬТРАЦІЙНИХ ЗАВІС СТРУМЕНЯМИ ВИСОКОГО ТИСКУ ЗАКРІПЛЯЮЧИХ РОЗЧИНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок