Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СПОРТСМЕНІВ ЕКЗОГЕННИМИ макроергічними ФОСФАТАМИ

КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СПОРТСМЕНІВ ЕКЗОГЕННИМИ макроергічними ФОСФАТАМИ

Назва:
КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СПОРТСМЕНІВ ЕКЗОГЕННИМИ макроергічними ФОСФАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,98 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ЛЕВЧЕНКО Леонід Іванович
УДК 796.012.1:[615.015.4+661.63]
КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СПОРТСМЕНІВ ЕКЗОГЕННИМИ макроергічними ФОСФАТАМИ
14.01.24-лікувальна фізкультура та спортивна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти
МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ФУШТЕЙ Іван Михайлович,
Запорізька медична академія післядипломної освіти, завідувач кафедри терапії, клінічної фармакології та ендокринології.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, доцент
Єрьоміна Олена Леонідівна
Українська медична стоматологічна академія (м. Полтава), завідуюча курсом лікувальної фізкультури та спортивної медицини;
- доктор медичних наук, професор
Полянська Оксана Степанівна,
Буковинська державна медична академія (м. Чернівці), завідуюча кафедрою реабілітації, лікувальної фізкультури, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра спортивної медицини та санології, м. Київ.
Захист відбудеться “_____” _____________200___ р. о _____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 Дніпропетровської державної медичної академії за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий “____” ______________2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, доцент Кобеляцький Ю.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією з найбільш важливих задач у спорті вищих досягнень є вирішення питань оптимізації фізичної працездатності спортсменів на всіх етапах спортивної діяльності (Бальсевич В.К., 1999, Барановський В.А., 1998). Фахівці, що працюють в області спортивної медицини, постійно проводять пошук нових підходів для удосконалення методів профілактики і лікування різних порушень, що виникають в організмі спортсменів, етіологічним фактором яких є максимальні фізичні навантаження. Виконання інтенсивних і/чи тривалих навантажень сприяє розвитку перевтоми і зниженню потенціалу адаптації. Звуження меж адаптації призводить до зниження працездатності (Опі Л.Х., 1998, Явелов та співавт., 1997). При цьому проблема зниження працездатності, за словами А.А. Ухтомського, “виходить далеко за межі фізіології і стає соціальною проблемою першорядного значення”. Таким чином, вирішення питань оптимізації фізичної працездатності є дуже актуальною задачею. Особливо гостро ця задача постає в спорті вищих досягнень. Розв’зання її повинне ґрунтуватися на загальнобіологічних принципах, і внесок фахівців у її розв’язання можливий лише на основі глибокого вивчення різних стадій патогенезу процесів стомлення, фізіологічних і біохімічних механізмів дезадаптації (Височін Ю.В., 1988). В даний час накопичено досить великий фактичний матеріал з етіології, патогенезу і клініки порушень, що виникають під впливом фізичного навантаження різної інтенсивності, а також оцінки ефективності заходів, спрямованих на підвищення адаптаційно-пристосувальних можливостей організму спортсмена на різних етапах спортивної діяльності. Одним з можливих шляхів розширення меж адаптації людини є фармакологічна корекція препаратами, що діють на базальні процеси біоенергетики.
Згідно із сучасними уявленнями про патогенез розвитку різних порушень, що виникають в окремих органах і тканинах організму під впливом інтенсивного фізичного навантаження, найбільш важливою його патогенетичною ланкою є зміна адекватного функціонування реакцій вуглеводно-енергетичного обміну, що призводить до зниження енергетичних запасів клітин. Дані порушення призводять до розвитку стомлення, зниження загальної працездатності організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СПОРТСМЕНІВ ЕКЗОГЕННИМИ макроергічними ФОСФАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок