Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки)

Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки)

Назва:
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Шинкаренко Оксана Дмитрівна
УДК 159.922.1:61
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки).
19.00.04 – медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: - кандидат психологічних наук, доцент
Грабська Ірина Адамівна, Киівський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра медичної психології та психодіагностики, докторант.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Бєлов Володимир Михайлович, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України, провідний науковий співробітник;
-
кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Панок Віталій Григорович, Український науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи АПН України Міністерства науки і освіти, директор.
Провідна установа: - Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра прикладної психології, м. Харків.
Захист відбудеться “26” квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.26 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 60, тел.: 221-02-94
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58
Автореферат розісланий “20” березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат психологічних наук, доцент Кириленко Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність На сьогодні насильство та образлива поведінка в сім’ї – серйозна та поширена проблема. За даними зарубіжних соціологічних досліджень 97% жертв насильства в сім’ї - жінки; жінки в 6 разів частіше стають жертвами злочинів, завданих близькими людьми ( Програма по запобіганню насильства в сім’ї “Гармонія”, 1999). За інформацією ВОЗ наслідки домашнього насильства стоять на другому місці у списку характерних факторів ризику для психічного здоров’я жінки (після наслідків сексуального насильства). У нашому суспільстві ситуація така: за результатами соціологічних опитувань 70% жінок в Україні піддаються різним формам приниження і знущання в родині, над 20% жінок ці знущання здійснюються постійно (Жінка в Україні. Четверта Всесвітня конференція зі становища жінок, 1995). В більшості випадків присутній не якийсь один вид насильства, а їх складне поєднання. Найбільш часто в нашому соціокультурному середовищі зустрічається психологічне насильство - 80% випадків. Але разом з тим, за даними Українського інституту соціальних досліджень, лише 27% опитаних жінок вважають насильством брудну лайку, 37% - приниження, лише 49% - побиття і 56% - зґвалтування. Ще менше чоловіків відносять перелічені дії до насильства: тільки 45% чоловіків вважають насильством над жінкою побиття, 50% - згвалтування. Ці дані свідчать, що у нашому суспільстві відсутнє розуміння насильства серед широких верств населення. Відсутність розуміння заважає правильно оцінити і сформувати адекватне відношення до проблеми.
Жорстоке ставлення до особистості неминуче призводить до появи негативних наслідків. Американська Медична Асоціація визначає сімейне та подружнє насильство як тривалу образливу поведінку, що полягає у завданні фізичної, психологічної та/або сексуальної шкоди людині, що підриває її фізичне та психічне здоров’я. За даними ВОЗ типовими для жінок, що страждають від домашнього насильства, є такі, пов’язані з психічним здоров’ям проблеми, як: депресія, тривога, безсоння, різні порушення, обумовлені вживанням алкоголю та наркотичних засобів, ізоляція, суїцідальні думки та спроби. Вони пред’являють також скарги соматичного та психологічного характеру. Отже, наслідками насильства є порушення фізичного, інтелектуального, емоційного, соціального компонентів здоров’я особистості (за визначенням структури здоров’я по Бєлову В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок