Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯКІСТЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

ЯКІСТЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
ЯКІСТЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,81 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет імені Івана Франка
НОЗДРІНА
Лариса Василівна
УДК 330.59 (477)
ЯКІСТЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність: 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській комерційній академії Укоопспілки
Науковий керівник: | доктор економічних наук, доцент
Мокій Анатолій Іванович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри міжнародних
економічних відносин.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Павлишенко Михайло Миколайович,
завідувач кафедри економічної теорії,
Львівський державний аграрний університет;
кандидат економічних наук, доцент
Кульчицький Ярослав Володимирович,
завідувач кафедри економічної теорії,
Український державний лісотехнічний університет.
Провідна установа: | Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться 7 березня 2001 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79008, Львів-8, пр.Свободи, 18, аудиторія 115).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 5 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради ___________________________ Вовк В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження глобальних змін у світовій економіці привели до усвідомлення необхідності відходу від вузько економічного підходу до реформ, який недостатньо враховував соціальні процеси, що відбуваються в країні. Світова практика переконливо свідчить, що в розвинених країнах розвиток дедалі частіше визначається якістю життя, свободою участі особистості у господарському процесі, а не тільки темпами зростання виробництва. В Україні макроекономічні диспропорції, що виникли в умовах трансформації економіки, призвели до зниження якості життя населення, що є характерним для всіх країн із перехідною економікою. Істотно змінилася структура суспільства, поглибилось соціальне та майнове розшарування населення: фактично можна говорити про кризу довіри до реформ та їх підтримки зі сторони значної частини населення.
При аналізі можливостей переходу до соціально орієнтованої ринкової економіки в Україні, яка б забезпечила належну якість життя населення, постає питання про підтримку реформ насамперед знизу, разом із тим необхідна і підтримка згори, тобто усвідомлення представниками органів управління необхідності розширення соціальної бази реформ і формування політики, здатної задовільняти інтереси більшості населення. Поєднання двох названих напрямів соціальної підтримки реформ є визначальною передумовою подальших економічних перетворень, на чому і наголошувалося у Посланні Президента України до Верховної Ради “Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000-2004 роки”. Зазначені проблеми актуалізують необхідність поглибленого наукового аналізу взаємодії економічної та соціальної сфер суспільства з урахуванням екологічних наслідків такої взаємодії, що знаходить своє відображення в категорії "якість життя", а також потребу в розробці сучасного наукового інструментарію для оцінки, аналізу та прогнозування якості життя населення. В цьому контексті важливою проблемою є вимірювання якості життя населення шляхом створення системи моніторингу, оскільки якість життя є найважливішим фактором формування людського капіталу як джерела економічного зростання. Такий моніторинг буде сприяти реалізації стратегії сталого розвитку, визначенню сукупності узагальнених індикаторів, що дозволяють дати надійну кількісну оцінку динаміки та основних тенденцій змін, що є необхідним для реалізації стратегічних програм ринкового реформування економіки.
Ретроспективний аналіз поглядів на якість життя населення показує, що дослідження цієї проблеми з економічних позицій у плані аналізу походження багатства, причин бідності започаткували такі класики, як У.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЯКІСТЬ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок