Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> математичні моделі мікрорезонаторів електростатичного типу для вбудованих систем

математичні моделі мікрорезонаторів електростатичного типу для вбудованих систем

Назва:
математичні моделі мікрорезонаторів електростатичного типу для вбудованих систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Свірідова Тетяна Валеріївна
УДК 621.3.049
математичні моделі мікрорезонаторів електростатичного типу для вбудованих систем
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі cистем автоматизованого проектування Національного університету „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор,
Лобур Михайло Васильович,
Національний університет „Львівська політехніка”, завідувач кафедри систем автоматизованого проектування
Офіційні опоненти - | доктор технічних наук, професор
Стахів Петро Григорович
Національний університет „Львівська політехніка”, завідувач
кафедри теоретичної та загальної електротехніки
кандидат технічних наук, професор
Крищук Володимир Миколайович
Запорізький національний технічний університет, завідувач
кафедри конструювання і технології виробництва радіоапаратури
Провідна установа – | Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра автоматизованого проектування обчислювальної технiки
Захист відбудеться „12” квітня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою 79646, Львів-13, вул.С.Бандери,12.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою 79646, Львів, вул.Професорська,1.
Автореферат розісланий „11” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., проф. Бунь Р.А.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На теперішній час світова мікроелектроніка розвивається надзвичайно швидкими темпами, пришвидшення розробки нових пристроїв та технологій вимагає розвитку нових інструментальних засобів проектування. Одним із таких надзвичайно швидко прогресуючих напрямків є створення ефективних методів та засобів проектування вбудованих систем.
Основною особливістю вбудованих систем є те, що вони висувають високі вимоги до компактності пристроїв та споживання ними вхідної енергії. Вбудовані пристрої часто суміщають в собі електричну та механічну складові, в більшості випадків виготовлених за спільною технологією на одному напівпровідниковому кристалі. Основним компонентом вбудованих систем є виконуючі механізми (мікроактюатори). Мікроактюатори – це перетворювачі енергії, які як правило перетворюють електричну енергію в механічну. Мікроактюатори мають розміри від декількох квадратних мікрометрів до одного квадратного сантиметра. Вони використовуються в робототехніці, в керуючих пристроях космічних апаратів, медицині, дозиметрії, вимірювальних пристроях, в технологіях розваг, автомобілебудуванні та в домашньому господарстві. Таке широке використання пов’язане із їх невеликими розмірами та помірним споживанням енергії, що дозволяє мініатюризувати сумарні розміри вбудованої системи та досягнути значного покращення її характеристик. Однією із різновидностей мікроактюаторів електростатичного типу є мікрорезонатори, які в певній мірі є замінниками кварцу для високо добротних радіочастотних систем.
Сучасні мікроактюатори є результатом інтеграції досягнень цілого ряду фізико-технічних, хімічних, біофізичних наук та нанотехнологій. Вони представляють собою надзвичайно складні системи, створення яких не можливе без застосування відповідних математичних методів, зокрема методів математичного моделювання, орієнтованого на використання комп’ютерних технологій.
Складну науково-технічну проблему проектування елементів вбудованих систем розв'язують ряд провідних наукових шкіл в США, Японії, Німеччині, Росії, Україні. В роботах Хаханова В.І., Петренка А.І., Наперальського А., Нгуена П., за цією тематикою запропоновано цілу низку моделей мікроактюаторів, але вони не в повній мірі адекватно описують реальні ситуації багатьох важливих характеристик їхнього функціонування і не завжди забезпечують досягнення поставлених перед ними функціональних задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: математичні моделі мікрорезонаторів електростатичного типу для вбудованих систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок